Punkty szczepień powszechnych ruszają w Częstochowie

27 kwietnia przy szpitalu na Kucelinie, a dzień później również przy placówce na Zawodziu rozpoczną funkcjonowanie dwa punkty szczepień powszechnych w Częstochowie.

27 kwietnia (wtorek) w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy alei Pokoju 44 rozpocznie pracę pierwszy w Częstochowie punkt szczepień powszechnych. Cztery (trzyosobowe) stanowiska będą przyjmowały zarejestrowanych wcześniej w systemie mieszkańców w godzinach 8.00 – 20.00 (w tym tygodniu szczepienia będą realizowane od wtorku do piątku).

Na szczepienia zaplanowane w terminie 27-30 kwietnia zapisanych jest 630 osób. W punkcie będzie podawana szczepionka firmy Pfizer.

Telefony do kontaktu z punktem to 34 367 39 02 oraz 34 367 39 94.

28 kwietnia (środa) na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Mirowskiej 15 rozpoczną pracę dwa (trzyosobowe) stanowiska przystosowane do podawania szczepionki firmy Pfizer. Będą pracowały w godzinach 9.00 – 19.00 (w tym tygodniu szczepienia będą realizowane od środy do piątku).

Na szczepienia w terminie 28-30 kwietnia zapisanych zostało 630 osób. Telefon kontaktowy związany z działaniem punktu przy Miejskim Szpitalu Zespolonym to 34 370 23 41.

Oba punkty będą dysponować w tym tygodniu właśnie liczbą 630 szczepionek. Zapisy na szczepienia w dwóch częstochowskich punktach szczepień powszechnych odbywają się na razie za pomocą infolinii 989.

Liczba osób, które zostaną zarejestrowane i zaszczepione w tych punktach w przyszłym i kolejnych tygodniach będzie uzależniona od wielkości kolejnych partii szczepionek, które trafiać będą do punktów przy alei Pokoju i ulicy Mirowskiej.   

Oczywiście w Częstochowie nadal działać będą dotychczasowe populacyjne punkty szczepień, które realizują program szczepień zgodnie z wcześniejszymi zapisami i przyjętym harmonogramem, dostosowanym do liczby otrzymywanych szczepionek.   

Urząd Miasta Częstochowy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.