Minister Michał Woś zarażony koronawirusem

Minister Woś zarażony koronawirusem. Kampania w czasach pandemii. Jak rozwinie się epidemia w Polsce? Ministrowie zostaną przebadani.

?  Minister środowiska Michał Woś ogłosił na Twitterze, że jest zarażony koronawirusem. „Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. #ZostańmyWDomu” W kwarantannie przebywa też między innymi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

? Trwająca kampania wyborcza przenosi się do internetu, a współpracownicy sztabów wyborczych donoszą o problemach ze zbieraniem podpisów. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar: „Myślę, że rzeczywistość rozwinie się na tyle, że za kilka dni będzie wręcz oczywiste, że te wybory muszą być przełożone.”.

? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski: „W szpitalach zakaźnych mamy ok. 10 tys. łóżek. Respiratorów jest 700. Nawet jeżeli będziemy mieć hospitalizowanych kilka tysięcy pacjentów, nie jest to żadne zagrożenie dla systemu.”. Według ministra Szumowskiego szczytowego epidemii koronawirusa w Polsce możemy spodziewać się za dwa lub trzy tygodnie, ale wszystko zależy od odpowiedzialnego zachowania obywateli.

? Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy: „Po wtorkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej odbędzie się posiedzenie rządu” Członkowie rządu mają zostać wcześniej przebadani na obecność koronawirusa.

Sebastian Pypłacz
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.