Ze Śląska o Śląsku, Polsce i Europie
Dziesięciokrotny wzrost sprzedaży węgla w Polskiej Grupie Górniczej. Wyjaśniamy, jak zaoszczędzić kilkaset złotych
Wygląda na to, że decyzja o wprowadzeniu pierwszego w historii PGG „górniczego Black Week 2023”, o którym pisaliśmy na łamach „Śląskiej Opinii”, była strzałem w dziesiątkę. Dosłownie dziesiątkę, bo właśnie o taką wielokrotność wzrosła sprzedaż węgla, kupowanego przez sklep internetowy spółki. Ludzie mają ważny powód, jakim są znaczące obniżki cen na zakup surowca. Można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Promocja trwa, jak z niej skorzystać? Oto szczegóły.
Klienci internetowego sklepu Polskiej Grupy Górniczej wręcz rzucili się na węgiel oferowany w ramach promocji „Black Week”, która po raz pierwszy w historii została tam wprowadzona. Specjalna oferta rozpoczęła się 20 listopada, a przez pierwsze dni promocji sprzedaż surowca wzrosła dziesięciokrotnie (!). Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. Co się dzieje? W ramach akcji klienci mogą zaopatrzyć się w opał z dodatkowym rabatem 200 złotych za każdą kupioną tonę węgla. Oznacza to oszczędności na poziomie kilkuset złotych, albo i więcej, w zależności od tego, ile ton węgla kupimy.
– W ostatnim miesiącu w sklepie internetowym PGG S.A. każdej doby kupowano przeciętnie około 2,5 tys. ton węgla do ogrzewania domów i mieszkań. Tymczasem wynik sprzedaży w pierwszym tygodniu promocji Black Weeks (od 20 do 26 listopada) wyniósł 120 tys. ton, był więc prawie dziesięciokrotnie wyższy niż dotąd – informuje Polska Grupa Górnicza.
Do sprzedaży promocyjnej po atrakcyjnych cenach PGG przeznaczyła surowiec magazynowany dotychczas na przykopalnianych zwałach. – Zwałowanie i przeładunek wydobytego węgla oznacza dla producenta dodatkowe koszty, a przede wszystkim skutkuje po dłuższym czasie nieuchronną degradacją surowca i utratą wartości towaru (duża część ziaren węgla grubszych i droższych sortymentów ulega rozkruszeniu na tańsze miały węglowe, które nie nadają się do spalania w kotłach domowych) – mówią przedstawiciele spółki.
Promocja trwa do 8 grudnia, co oznacza, że jeszcze można z niej skorzystać. Jak to zrobić? Jak pisaliśmy na łamach „Śląskiej Opinii”, wystarczy po prostu wybrać opał, który nas interesuje i „włożyć” go do „koszyka” na stronie e-sklepu PGG. Warto podkreślić, że dla węgla nabywanego luzem poprzez serwis koszt transportu z kopalni do składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w pobliżu domu klienta wciąż wliczony jest w cenę kupowanego opału, czyli – jak przekazuje spółka – zerowy z punktu widzenia odbiorcy.