Rytm Miasta. Weź udział w konkursie i stwórz fotograficzne dziedzictwo Bytomia

W tym roku Bytom świętuje 770 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji nie tylko zaplanowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń, ale również konkursów. Jednym z nich jest organizowany przez Muzeum Górnośląskie w ramach obchodów 770-lecia miasta konkurs fotograficzny „Rytm Miasta”, w którym mogą wziąć udział fotografowie amatorzy. Jeśli lubisz fotografię i chcesz stworzyć fotograficzne dziedzictwo naszego miasta, masz okazję się wykazać i wygrać cenne nagrody.

Fotografia towarzyszy dziejom naszego miasta od II połowy XIX wieku. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu od początku swojego istnienia przechowuje i stale wzbogaca kolekcję fotografii, wśród których te wykonane w Bytomiu zajmują ważne miejsce. Z dumą bytomskie muzeum prezentuje je od lat na wystawach i kartach swoich wydawnictw. W roku jubileuszu 770-lecia naszego miasta zapraszamy wszystkich, którzy lubią fotografować, do współpracy w tworzeniu fotograficznego dziedzictwa Bytomia.

Zrób zdjęcia i zgłoś je do konkursu

Do udziału w Konkursie Fotograficznym „Rytm Miasta” zapraszamy dorosłych fotografów amatorów. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie pięć wykonanych przez siebie fotografii w dowolnie wybranych pięciu kategoriach:

  • Pejzaż
  • Codzienność
  • Dziedzictwo
  • Sytuacja
  • Industria

Można zatem spróbować swoich sił w różnych dziedzinach fotografii lub skupić się na jednej. Stawiając na artystyczną intuicję uczestników, nie precyzujemy bliżej zawartości każdej z kategorii. Zdjęcia można nadsyłać do 20 kwietnia 2024 roku na adres konkursfoto@muzeum.bytom.pl

Internauci wybiorą najlepsze fotografie

Spośród nadesłanych prac jury z udziałem profesjonalnych fotografików wyłoni piętnaście zdjęć, które złożą się na wystawę „Rytm miasta”, startującą w połowie maja w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, a także znajdą się w towarzyszącej ekspozycji publikacji.

Przez cały czas trwania wystawy, do grudnia 2024 roku, zwiedzający będą mieli możliwość oddawania głosów na ich zdaniem najlepszą z tej piętnastki bytomską fotografię. Autorzy trzech prac, które zdobędą najwięcej głosów, otrzymają podczas uroczystego zakończenia wystawy nagrody.

Zapraszamy do fotograficznej rywalizacji!

Więcej o konkursie na stronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia Bytomia. Gmina Bytom współfinansuje nagrody dla laureatów konkursu.

Urząd Miejski w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.