Główna Wiadomości Opinie Podcasty

„Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia” – warsztaty dla dzieci młodzieży w Tychach

Czy beboki i heksy istnieją? W jakie potwory wierzono kiedyś na Śląsku? Czy w strasznych opowieściach znajduje się choćby jedno ziarenko prawdy? Czy dostrzegamy te stwory w naszej codzienności?

Z pewnością jednak żyją wśród nas poprzemysłowe bestie – kopalnie, fabryki, hałdy, kominy i rury. Spojrzymy na Śląsk z szerszej perspektywy i spróbujemy opowiedzieć własne historie, patrząc na świat oczami fotografa. Przyjrzymy się, co fotografowali na przełomie lat 70. i 80. XX wieku członkowie Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. Patrząc na ówczesny Śląsk, zestawimy tamte obrazy z tym, co dostrzegamy obecnie.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Również grupy zorganizowane – można zamówić warsztaty w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 5 stycznia 2024 roku (udział płatny: 150 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).

Kiedy?

data: 25 listopada 2023 (sobota), godz. 12.00–14.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: 
Natalia Sitko
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl

Uwaga! 

obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy wpisać: „warsztaty Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia 25.11.2023 – imię i nazwisko uczestniczki lub uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.

Muzeum Miejskie w Tychach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.