Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Gliwice: Rozmawiamy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży

Zastanawiasz się, jak funkcjonuje świat dzieci i młodzieży? Z jakimi problemami zmagają się w dzisiejszych czasach? Jakie objawy mogą oznaczać, że mamy do czynienia nie z gorszym nastrojem a depresją? Nastolatku, rodzicu, nauczycielu! Nie bagatelizuj niepokojących sygnałów. Weź udział w Gliwickich Dniach Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży.

Gliwickie Dni Rozmów o Zdrowiu Psychicznym Dzieci i Młodzieży to trzydniowe wydarzenie organizowane przez PreZero Arenę Gliwice, Centrum Kultury Victoria oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Skierowane jest do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli gliwickich szkół podstawowych (klasy 4-8) i ponadpodstawowych. Jego celem jest uświadamianie i uwrażliwianie na problemy natury psychicznej, ze szczególnym naciskiem na pomoc, rozwiązywanie problemów i profilaktykę.

– Miasto Gliwice przywiązuje wagę do dbania o dobrostan psychiczny mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży, stąd pomysł na wydarzenie skierowane do tej grupy. Zależy nam, by młodych ludzi wyposażyć w wiedzę i narzędzia, które pomogą im radzić sobie ze stresem, chronić swoją wewnętrzną równowagę, ale też odpowiednio reagować na kryzysy. Wierzę, że będzie to cenne wsparcie w szkolnej codzienności, które zaprocentuje również w dorosłym życiu – mówi zastępczyni prezydenta Gliwic Ewa Weber.

Główna część wydarzenia potrwa od wtorku do czwartku (21–23 listopada) i odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice przy ul. Akademickiej 50.

W programie wiele atrakcji, m.in. panele tematyczne, warsztaty i zajęcia artystyczne, ruchowe, sportowe, muzyczne oraz ogólnodostępne stoiska tematyczne. Do wyboru przykładowo: warsztaty „W zdrowym ciele zdrowy duch”, warsztaty psychologiczne z elementami psychodramy, Trening Umiejętności Społecznych, warsztaty taneczne „Uwolnij Emocje”, warsztaty oddechowe, fotograficzne, krawieckie, rękodzielnicze, dotyczące zagrożeń w mediach społecznościowych, uzależnienia od gier, Internetu; zdrowego odżywiania dziecka, stylów wychowania, depresji młodych. Dostępne będą także: warsztat emocjonalny, zajęcia muzykoterapeutyczne oraz konsultacje indywidualne z psychologiem i seksuologiem.

Zaplanowano też dedykowane panele tematyczne dla różnych grup: nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, uczniów szkół podstawowych (klasy 4–8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Przewidziano również panel samorządowy „Kierunki działań samorządu terytorialnego w dbaniu o dobrostan psychiczny mieszkańców – jak kondycja psychiczna mieszkańców wpływa na działanie samorządu oraz jak działania samorządu mogą wpływać na kondycję psychiczną mieszkańców – omówienie dobrych praktyk”. Odbędzie się we wtorek, 21 listopada, w Małej Arenie (godz. 11.00–12.30).

Dla wszystkich zainteresowanych! 22 i 23 listopada (godz. 16.00–19.00) odbędą warsztaty skierowane głównie do rodziców, takie jak: Style wychowania, a wpływ na dorosłe życie; Jak zadbać o zdrowie psychiczne dziecka; Słowa mają moc – jak rozróżnić słowa, które ranią nasze dzieci od tych, które uskrzydlają, ale także warsztaty oddechowe, spotkanie w Strefie muzyki – masaż dźwiękiem z użyciem mis tybetańskich, zajęcia dla kobiet i nastolatek jako forma pracy z napięciami ukrytymi w ciele.

UM Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.