Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Kohut: Nie oddawajmy naszych praw walkowerem! 

13 października 2023 r., na Skwerze POW w Rybniku, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła do Parlamentu Europejskiego Łukasza Kohuta, Prezydenta Rybnika Piotra Kuczery i Kandydata Paktu Senackiego w okręgu 72 Piotra Masłowskiego mobilizującą do udziału w wyborach parlamentarnych.

Udział w niedzielnym głosowaniu to nie przywilej, a obywatelski obowiązek. To nie będą wybory o tym, kto przez kolejne 4 lata będzie rządził Polską, ale o jej pozostaniu w Unii Europejskiej, dostępie do dobrodziejstw integracji europejskiej i środków finansowych, tak ważnych szczególnie dla Śląska w procesie transformacji. To też czas decyzji o przyszłości naszych dzieci i wnuków – o tym czy będą żyć w demokratycznym państwie prawa. O ich bezpieczeństwie i godnym życiu. 

Łukasz KOHUT, Poseł do Parlamentu Europejskiego:

Jesteśmy z trzech różnych podmiotów politycznych, z trzech różnych środowisk, ale w tym przełomowym dla demokracji w Polsce momencie mówimy jednym głosem. Opowiadamy się za Paktem Senackim. Paktem Senackim, który dzisiaj oznacza demokratyczną Polskę i gwarancję, że zostaniemy w Unii Europejskiej. Oznacza również uruchomienie środków z KPO – tak ważnych w procesie transformacji energetycznej Śląska, dla śląskiego rynku pracy – jeszcze w tym roku. Chciałbym podkreślić też, że mam zapewnienie ze strony wszystkich partii opozycyjnych, że przynajmniejjęzyk śląski będzie uznany za język regionalny. Jako przedstawiciel mniejszości śląskiej będę jednak walczył o więcej – będę robił wszystko w sprawie uznania Ślązaków za mniejszość etniczną. Działamy od razu po wyborach. 

Piotr KUCZERA, Prezydent Rybnika: 

Proszę zwrócić uwagę, że gdyby nie Senat, który jest dzisiaj silnym głosem opozycji, to np. Orędzie Marszałka Grodzkiego nie mogłoby być wyemitowane w Telewizji Publicznej, orędzie które pokazuje całkowicie inne spojrzenie z punktu widzenia tych materiałów, które na temat wyborów i opozycji pokazują się w tym medium. Piotr Masłowski, kandydat Paktu Senackiego w naszym okręgu, jest człowiekiem który podejmował wiele ważnych decyzji. Czasem trudnych decyzji dla Rybnika. Ma gigantyczne doświadczenie w pracy samorządowej.

I chociaż wywodzimy się z różnych środowisk, to ta współpraca na przestrzeni lat układała się doskonale. Rekomendowałem jego kandydaturę. Trzecia Droga to jest siła, która jest Polsce potrzebna i mówię to, jako człowiek który wywodzi się z Platformy Obywatelskiej, członek tej partii.

Piotr MASŁOWSKI, Kandydat Paktu Senackiego w okręgu nr 72: 

Chciałem zaapelować do młodzieży. Badania pokazują, że młodzież do teraz nie wie, na kogo ma zagłosować. Apeluję do Was żebyście zagłosowali na ludzi, którzy zagwarantują Wam wolność i otwarte granice w Europie. 
I myślę, że nie zdajecie sobie sprawy, jakie zagrożenia stoją przed Wami. Nie chcę mędrkować.

Wiem, że macie często konserwatywne poglądy, to wiem też, że nie są to konserwatywne oglądy w kontekście podróżowania po Europie, tego żeby politycy mówili Wam kogo macie kochać, a kogo nie. Dlatego droga młodzieży – trzymam za Was kciuki, za to, że wybierzecie jak najlepiej i przechylicie tą szalę głosów na właściwą stronę. 

Link do profilu Posła w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/KohutLukaszMarcin

Anna Gruca

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.