Jasieniczanka powtórnie w składzie kadry narodowej

Marta Grysztar, młoda mieszkanka Jasienicy i utalentowana stypendystka, po raz drugi została zakwalifikowana do narodowej kadry w taekwon-do.

Marta jest aktywną członkinią klubu Taekwon-do Cobra Grysztar Team i będzie reprezentować Polskę na nadchodzących Mistrzostwach Europy Taekwon-do, które odbędą się w Madrycie w dniach 26-29 października 2023 roku.

To już druga szansa dla Marty, by reprezentować Polskę na międzynarodowej scenie, po jej udziale w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii w ubiegłym roku, gdzie zdobyła brązowy medal w konkurencji walk indywidualnych.

Marta zdobyła swoje zasłużone miejsce w Kadrze Narodowej dzięki swoim znakomitym wynikom na Mistrzostwach Polski w grudniu 2022 roku, gdzie stanęła na podium, zdobywając srebrny medal w kategorii walk „light contact”.

Przygotowania do Mistrzostw Europy trwają od dłuższego czasu, a wakacje Marta spędziła na specjalnym obozie sportowym zorganizowanym przez swój klub Taekwon-do Cobra oraz podczas zgrupowania Kadry Polskiej Federacji Taekwon-do.

Przed wyjazdem do Hiszpanii zawodnicy będą mieli jeszcze okazję sprawdzić swoją formę na Mistrzostwach Dolnego Śląska i Mistrzostwach Kujaw.

Wyjazdy reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody są możliwe dzięki wsparciu projektu „Ucz się świata z Taekwon-do”, realizowanego przez Fundację „DO-WORLD”, działającą przy Polskiej Federacji Taekwon-do.

W tym prestiżowym turnieju Polskę reprezentować będzie łącznie 100 zawodników zrzeszonych w Polskiej Federacji Taekwon-do.