Sport. Biało-Czerwoni lepsi od Bośni i Hercegowiny!

Za Polakami drugie zwycięstwo podczas turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, odbywającego się w PreZero Arenie Gliwice. 14 sierpnia, w swoim drugim spotkaniu, reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę – z zawodnikami klubów NBA w składzie! – 85:76.

Biało-Czerwoni rozpoczęli od mocnego uderzenia i trójek Michała Sokołowskiego oraz Jarosława Zyskowskiego. Rywale odpowiedzieli na to błyskawicznie serią 0:7, ale ich dobra gra nie trwała długo. Późniejsze kolejne rzuty z dystansu sprawiały jednak, że Polacy ponownie byli na prowadzeniu. Następnie po rzutach wolnych Jakuba Garbacza różnica wynosiła sześć punktów. Ostatecznie dzięki trójce Mateusza Ponitki po 10 minutach było aż 19:27. Na początku drugiej kwarty kolejne zagrania Sokołowskiego oznaczały nawet 13 punktów przewagi zespołu trenera Igora Milicicia. Pojedyncze akcje Dzanana Musy i Edina Aticia lekko poprawiały sytuację gości, ale chwilową niemoc kadry przerwał Ponitka. Później aktywny Sokołowski dawał jeszcze więcej spokoju Biało-Czerwonym. Po dobitce Mateusza Ponitki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:37!

Zespół trenera Aziza Bekira nie poddawał się w kolejnej części meczu, a zagrania Jusufa Nurkicia oraz Aleksandara Lazicia poprawiały ich sytuację. Po akcji Miralema Halilovicia zbliżyli się na tylko trzy punkty. Trener Milicić poprosił o przerwę, a Polacy zaczęli grać zdecydowanie lepiej – świetny był Jarosław Zyskowski, a przewagi wzrosła do 12 punktów. Dzięki trójce Andrzeja Pluty po 30 minutach było 55:70. Dzięki kolejnym rzutom z dystansu Ponitki i Zyskowskiego na początku czwartej kwarty przewaga wynosiła już 21 punktów! Kadra kontrolowała wydarzenia na parkiecie, grała twardo w obronie i wymuszała błędy przeciwników. Bośnia i Hercegowina nie była w stanie realnie odrobić strat, mimo że do końca o to walczyła. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrała 85:76.

W środę 16 sierpnia polska kadra o godz. 18.00 podejmie w PreZero Arenie Gliwice Portugalię. Trzymamy kciuki! W najbliższy piątek natomiast najlepsze drużyny zmierzą się w meczach półfinałowych, podczas których zawalczą o miejsce w niedzielnym finale.

• godz. 14.15: finał

Bilety na kolejne spotkania w Gliwicach można kupić na stronie ebilet.pl. Dostępne do pobrania są także bezpłatne niezbędniki dla kibiców, zawierające najważniejsze informacje oraz mapkę obiektu wraz z parkingami: prezeroarenagliwice.pl. Można tam również sprawdzić aktualne rozkłady jazdy autobusów komunikacji miejskiej zatrzymujących się na przystanku „Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa”. Więcej informacji o turnieju na pzkosz.pl.