Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Majowa „Biała Sobota” w Rudzie Śląskiej. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów i fizjoterapeutów, a także edukacyjne atrakcje dla dzieci. Tak przedstawia się program „Białej Soboty” w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej – Goduli oraz Przychodni Brackiej w Bielszowicach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (27 maja) w godz. od 9.45 do 14.00 (Szpital Miejski) oraz od 10.00 do 14.00 w przychodni. Szpital Miejski zaprasza także na badania skierowane przede wszystkim do dzieci i rodziców w ramach „Dnia Matki i Dziecka ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej”.

– Sukces kwietniowej „Białej Soboty” sprawił, że podjęliśmy decyzję o organizowaniu podobnych wydarzeń cyklicznie. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy do naszej placówki – mówi Agata Gołąbek, rzecznik Prasowy Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. – Nie zabraknie też nowości, ponieważ przygotowaliśmy m.in.: porady logopedyczne dla dzieci od 2. roku życia i dorosłych, badanie słuchu, badanie optometryczne, badanie spirometrii czy USG jamy brzusznej. Wydarzenie będzie obfitować również w różne atrakcje dla dzieci – dodaje.

Szpital Miejski zaprasza do Bielszowic przy ul. Głównej 11. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9.45, a następnie stanowiska zostaną otwarte o godz. 10:00 i będą do dyspozycji uczestników do godz. 14:00.

Do udziału w „Białej sobocie” nie trzeba się rejestrować. Wyjątkiem są badania USG jajników, na które należy zapisać się pod numerem telefonu: 32 244 46 63/62. Wstęp na wszystkie stanowiska jest bezpłatny, jednak liczba miejsc na konkretne badania jest ograniczona. – Przypominamy, że wzięcie udziału w wydarzeniu nie zwalnia pacjentów z dalszego leczenia. Odwiedzenie naszych stanowisk nie jest równoznaczne z wizytą lekarską u specjalisty – podkreśla Agata Gołąbek.

W Szpitalu Miejskim przy ul. Głównej 11 będzie można skorzystać m.in. z porad kardiologicznych, dietetycznych oraz rehabilitacyjnych, dermokonsultacji, USG jajników i jamy brzusznej, spirometrii. Nie zabraknie też punktu ortopedycznego, profilaktyki udarowej, zdrowia psychicznego oraz logopedycznego. Pełny program wydarzenia można znaleźć na stronie www.szpitalruda.pl oraz na Facebooku.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie oferuje także Przychodnia Bracka przy ul. Kokota 172, należąca do Fundacji Unia Bracka, niezależnie od tego czy jest się pacjentem tej placówki. Osoby zainteresowane mogą skorzystać m.in. z: USG tarczycy, Dopplera kończyn dolnych, spirometrii, badania słuchu, badań laboratoryjnych. Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach w kriokomorze.

Na badania, zabiegi i konsultacje nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wymagana jest ona jednak w przypadku konsultacji urologicznej dla mężczyzn. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 577 455 358 od 18 maja w godz. od 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje na Facebooku oraz na stronie internetowej www.uniabracka.pl.

Urząd Miasta Ruda Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.