The Bear to jeden z najgłośniejszych seriali Hulu. Historia młodego szefa kuchni skradła serca polskich widzów (i redakcji), którzy od miesięcy czekają na kolejny sezon produkcji. W czerwcu 2023 pojawią się nowe odcinki serialu, jednak na dostępną w Polsce platformę Disney+ trafią dopiero w lipcu.

Carmy jest młodym, utalentowanym szefem kuchni, który po samobójczej śmierci starszego brata musi przejąć rodzinną restaurację. W pierwszym sezonie obserwowaliśmy, jak bohater grany przez Jeremy’ego Allena White’a próbuje postawić interes (i samego siebie) na nogi; nauczyć starych wyjadaczy, jak pracuje się w kuchni na najwyższym poziomie, zmienić ich przyzwyczajenia i dogadać się z pracownikami The Bear, którzy podobnie jak Carmy, cierpią po stracie Michaela.

Jak wynika ze zwiastuna drugiego sezonu, w najnowszych odcinkach będziemy świadkami prawdziwej rewolucji w życiu restauracji i jej pracowników. Jak na początku serialu, na pewno nie zabraknie błyskotliwych dialogów, słodko-gorzkich kłótni rodzinnych i aktorstwa na najwyższym poziomie – obsypanemu nagrodami White’owi, który za rolę Carmy’ego otrzymał m.in. Złotego Globa, na ekranie wciąż towarzyszyć będą Ebon Moss-Bachrach czy Ayo Edebiri, do obsady dołączy z kolei gwiazda Breaking Bad i Better Call Saul, Bob Odenkirk. The Bear to przede wszystkim świetne aktorstwo i scenariusz, ale i od strony technicznej (zdjęcia) oraz muzycznej nie ma produkcji czego zarzucić; nieprzekonanym do szybkiego tempa serialu, polecamy przynajmniej zapoznanie się z serialowym soundtrackiem.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok

Redaktorka. Prowadząca dział Śląska Opinia o Kulturze i podcast Szum Sporego Miasta.