Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Jubileuszowe „Żubrowisko”. Poznajcie gwiazdę wieczoru

20. edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych przyniesie wspomnienia, płytę z autorskimi piosenkami pszczyńskich zespołów oraz koncert w ich wykonaniu. Gwiazdą wieczoru będzie Nocny Kochanek.

„Żubrowisko” ma już 20 lat

Przez te lata ewoluowało z konkursu dla lokalnych kapel do imprezy z przeglądem zespołów z całej Polski i finałowym koncertem gwiazd polskiego rocka na dużej scenie.

9 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące gwiazdą wieczoru będzie Nocny Kochanek – jedna z najpopularniejszych grup metalowych w Polsce. Dla fanów „Żubrowiska” będzie to druga okazja, żeby usłyszeć ten kultowy zespół – występ Nocnego Kochanka w 2018 roku przyciągnął tłumy i przeszedł do historii jako jeden z najlepszych w 20-letniej historii festiwalu. Z pewnością nie inaczej będzie w tym roku. Laureat „Złotego Bączka”, czyli nagrody publiczności za najlepszy występ podczas Pol’and’rock Festiwal z pewnością znów zaczaruje fanów.

Jubileusz to dobry moment, by wrócić do korzeni. A jak to wszystko się zaczęło? – Pierwsze „Żubrowisko” odbyło się 23 lipca 2004 roku na pszczyńskim rynku jako Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych. Na początku brały w nim udział wyłącznie pszczyńskie kapele. Teraz chcemy wrócić do korzeni, dlatego pomysł, by zaprosić do nagrania płyty z okazji jubileuszu zespoły z naszego powiatu – mówi Kinga Pławecka-Bratek, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Na zaproszenie Powiatu Pszczyńskiego odpowiedziało kilkanaście pszczyńskich zespołów, m.in. Hard Rockets, Loża Masorza, Synesthesia, Taint, Churtownia, Freestyle Friday, Eiskeller, Spolish Radio, sskjegg i Koziguar.

Żubrowiskowa płyta z jednym autorskim utworem każdego z zespołów jest już w przygotowaniu. Zostanie wydana w nakładzie 1000 sztuk. Jej premiera odbędzie się 9 września podczas „Żubrowiska”. Będzie dostępna także na znanych platformach muzycznych.

Wszystkie kapele zagrają Jubileuszowy Koncert „20 lat Żubrowiska” przed Nocnym Kochankiem, podczas którego zaprezentują swoje utwory w nowych, ciekawych aranżacjach. Nie zabraknie niespodzianek.

Będzie to świetny pszczyński akcent przed występem gwiazdy wieczoru. Chcemy przeżyć ten jubileusz z naszymi zespołami z powiatu pszczyńskiego. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do współpracy – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

– Żubrowisko, to największa impreza muzyczna organizowana przez Powiat Pszczyński, a w ciągu tych 20 lat udało się odkryć niejeden muzyczny talent – dodaje starosta.

Kiedy organizowaliśmy pierwsze „Żubrowisko” nikt nie zdawał sobie sprawy, że wydarzenie wpisze się na stałe do kalendarza imprez. Przegląd zespołów jest znakomitą okazją do promocji młodych artystów. Przez te wszystkie lata na scenie zaprezentowało się wielu muzyków, dla których występy na festiwalu były pierwszym krokiem do koncertowania na dużych imprezach. Cieszę się, że po latach kilka zespołów z chęcią powraca na scenę „Żubrowiska” – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.Bilety na tegoroczne „Żubrowisko” będą dostępne w sprzedaży internetowej od 8 maja (na stronie www.pckul.pl) otwiera się w nowym oknie. Do końca lipca można je nabyć za 39 zł, a po tym terminie w cenie 50 zł. Dla mieszkańców gminy Pszczyna z Kartą Mieszkańca przez cały czas obowiązuje cena 39 zł. Dzieci do 10. roku życia będą mogły wejść na wydarzenie za darmo. Wejściówki będzie można kupić również w dniu finału na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.