Główna Wiadomości Opinie Podcasty

„Kto zabił Kopciuszka?” i inne historie. Spotkanie z Alkiem Rogozińskim

Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia 2023 r.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy – twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Kolejną 1-szą pozycję zdobył w 2022 roku w kategorii literatura obyczajowa dzięki powieści „Przeklęta szkatułka”. Laureat wielu nagród i wyróżnień. W lutym 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot”.

Prowadzenie: Wojciech Żegolewski.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „ENTER – wejście w świat dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami”, finansowanego z programu „Kultura bez barier” odbędzie się 26 stycznia 2023 r., godz. 17.00  – Biblioteka Śląska, sala Parnassos, plac Rady Europy 1, Katowice. Spotkanie będzie również transmitowane na Facebooku Biblioteki Śląskiej.

Wstęp wolny!

Biblioteka Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.