Częstochowscy filharmonicy koncertują na Jurze

Już w sobotę, 17 lipca, częstochowscy filharmonicy zagrają w Zawierciu koncert Classic & Gypsy, będący kolejną odsłoną Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

17 lipca o 19.00 w Browarze na Jurze w Zawierciu odbędzie się koncert Classic & Gypsy w wykonaniu kwintetu częstochowskich filharmoników w składzie: Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Wojciech Rot – skrzypce, Tomasz Ptak – altówka, Adam Klocek – wiolonczela, prowadzenie, Krzysztof Rajczyk – kontrabas. Artyści zaplanowali muzyczną ucztę, na której królować będą największe przeboje muzyki klasycznej.

Lokalizacja koncertu to tym razem zupełnie wyjątkowe miejsce na jurajskiej mapie. Browar na Jurze to rodzinna firma, która powstała w 1997 roku w Zawierciu. Szczególną cechą tego miejsca jest studnia głębinowa o głębokości 125 metrów, z której czerpana jest źródlana woda pochodzącą z podziemnych formacji wapienia muszlowego o idealnych proporcjach wapnia do magnezu. Piwna rewolucja w Browarze zaczęła się od pierwszego piwa górnej fermentacji – Jurajskiego Bursztynowego. Dziś w Browarze na Jurze warzone są piwa dolnej i górnej fermentacji, piwa bezalkoholowe oraz kwaśne. Przy Browarze działa Karczma u Stacha i to w jej ogrodach odbędzie się koncert częstochowskiego kwintetu. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny to zupełnie nowe wydarzenie w kalendarzu miejskich wydarzeń kulturalnych. Filharmonia Częstochowska, po długich tygodniach zamknięcia, wychodzi do publiczności z serią wakacyjnych koncertów, których miejscem są urocze zakątki na szlaku turystycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Urząd Miasta Częstochowy

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.