Żory: Park Rozrywki pomaga dzieciom z Ukrainy

Ponad 70 uchodźców znalazło schronienie w pokojach gościnnych na terenie Parku Rozrywki Twinpigs. We współpracy z Miastem Żory Twinpigs przyjmuje obywateli Ukrainy, którzy potrzebują wsparcia.

– Liczba osób zmienia się bardzo dynamicznie, część zatrzymuje się tylko na noc i rusza w dalszą drogą. Zapewniamy noclegi przede wszystkim dla kobiet z dziećmi – wyjaśnia Karolina Skórka, managerka marketingu w Parku Rozrywki w Twinpigs.

Na miejscu zorganizowano sale, w których można skorzystać z komputerów oraz pralnie. Posiłki wydaje restauracja znajdująca się na obiekcie.

– Chcemy, aby dzieci jak najszybciej poczuły się lepiej, dlatego zapraszamy je na lodowisko i do sali zabaw. Na uliczce stylizowanej na Dziki Zachód odbyły się też już pierwsze animacje. Dzieci wzięły udział także w zajęciach plastycznych – wymienia Karolina Skórka.

Obywatele Ukrainy, którzy dotarli do Żor i potrzebują wsparcia, powinni skontaktować się z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pod całodobowym numerem telefonu: +48 604 145 600.

Więcej informacji na stronie urzędu miasta: https://www.zory.pl/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/pomoc-miasta-zory-dla-uchodzcow-z-ukrainy

Nowe Miasto Żory

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.