Rybnik: Z Huty Silesia na śródmiejski skwer

Na skwerze, otaczającym zabytkowy budynek dawnych wodociągów miejskich przy ul. 3 Maja, pojawiła się oryginalna dekoracja – prasa mimośrodowa PMS 100.

Maszyna była wykorzystywana w Hucie Silesia, gdzie jej zadaniem było wykonywanie obróbki plastycznej, polegającej na wykrawaniu i gięciu podzespołów do wytwarzanych w hucie produktów, takich jak naczynia emaliowane, lodówki czy menażki.

Urządzenie spełniające dziś już tylko funkcję ozdobną, przypominać ma o przemysłowym dziedzictwie Rybnika. Maszyna została odrestaurowana i posadowiona przez pracowników RSK, a Zarząd Zieleni Miejskiej zagospodaruje teren, wykonując tam nowe nasadzenia.

Warto dodać, że to kolejny w przestrzeni miejskiej element nawiązujący do Huty Silesia i industrialnej przeszłości miasta. Innym odniesieniem do tradycji są choćby emaliowane tablice adresowe i kierunkowe, będące częścią rybnickiego Systemu Informacji Miejskiej.

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.