400 sierot z czerech sierocińców na Ukrainie otrzyma wsparcie z licytacji i sprzedaży kalendarza charytatywnego

Sierocińce w Wielkim Lubeniu, Samborze, Żurawnie i Jasieniu otrzymają wsparcie ze sprzedaży wyjątkowego kalendarza charytatywnego firmy Olmet, który od lat nazywany jest „Polskim Pirellim”. Specjalne egzemplarze trafiły już do prezydenta Ukrainy i mera Kijowa. Właścicielem pierwszych stu numerów może zostać każdy, a całość przychodu z ich sprzedaży i licytacji przeznaczona zostanie na potrzeby ukraińskich sierot. 

Kalendarz OLMET.RECYKLING na rok 2023 to nasz wkład w pomoc Ukrainie, której społeczeństwo – a w szczególności dzieci – doświadczają największego dramatu od czasu II Wojny Światowej – podkreśla Przemysław Oleś, pomysłodawca i fundator kalendarza oraz prezes firmy Olmet, która wydaje „Polski Pirelli” już od ponad 10 lat. 

Zawsze cały dochód ze sprzedaży kalendarzy trafiła na cel charytatywny. W tym roku środki zostaną przekazane do sierocińców na terenie Ukrainy, w których codzienne schronienie i opiekę otrzymuje ponad 400 dzieci. 

W momencie wysyłania tej informacji po zaledwie kilku dniach licytacji pierwszy egzemplarz osiągnął już kwotę 10 tyś. zł.  A do zakończenia aukcji jeszcze ponad 3 tyg – dodaje Przemysław Oleś

Na sprzedaż i licytację wystawiono zarówno kalendarze jak i fotografie z wyjątkowej sesji do kalendarza, która odbywała się w Tarnowskich Górach na jednym z największych złomowisk w Polsce.  W powstanie kalendarza zaangażował się międzynarodowy zespół: Mimi Choi, bodypainterka o międzynarodowej renomie, Anna Kubisz, projektantka mody ekologicznej oraz fotografka – Patrycja Wieczorek. 

Fotografie, które zostały stworzone do kalendarza, to efekt wielogodzinnych, aż czterech dni na planie zdjęciowym. Uczestniczenie w tak wyjątkowym przedsięwzięciu jest dla fotografa ogromnym wyróżnieniem, ale również wyzwaniem. Szczególnie istotne było dla mnie połączenie własnego stylu fotografii wraz z ujęciem unikalnego charakteru przygotowanych stylizacji oraz spektakularnego makijażu. Złomowisko, będące miejscem scenografii zdjęć, nadaje pracom szczególny klimat, zestawia w jednej fotografii tak z pozoru dalekie od siebie dziedziny – sztuki i ciężkiego przemysłu – mówi Patrycja Wieczorek, autorka zdjęć do kalendarza. 

Oprócz przesłania solidarnościowego, kalendarz niesie przesłanie ekologiczne. Wydrukowany został na certyfikowanym, ekologicznym papierze. Wodne farby użyte do jego produkcji są przyjazne dla środowiska naturalnego, a metalowa spirala łącząca zdjęcia nie będzie pokryta żadnym tworzywem sztucznym. Stylizacje dla modelek zostały stworzone przez Annę Kubisz, która słynie z projektowania ubrań z materiałów wtórnych. 

Kalendarze i fotografie można licytować poprzez aukcję na stronie internetowej www.kalendarz.olmet.pl do końca października 2022 roku. W puli przeznaczonej do licytacji jest 100 unikalnych kalendarzy, których pierwsze egzemplarze zostały wysłane do prezydenta Ukrainy oraz mera Kijowa z życzeniem i przesłaniem, by 2023 był rokiem odbudowy Ukrainy po zwycięskiej wojnie.  

Olmet

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.