Racibórz: Oddano do użytku bieżnię przy SP15

Po 40 latach swojego funkcjonowania Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu doczekała się własnej bieżni. W tym tygodniu oddano ją do użytku.

Szkoła Podstawowa przy ulicy Słowackiego może poszczycić się pięknymi sportowymi tradycjami. Jej uczniowie regularnie startują w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych czy pływackich. Niestety przez 40 lat od powstania placówki, młodzi sportowcy musieli trenować na obiekach zewnętrznych co stanowiło pewną niedogodność. Dziś jednak, młodzi lekkoatleci będą mogli rozwijać swoje umiejętności na nowych obiektach powstałych przy szkole – poliuretanowej bieżni i skoczni do skoku w dal. Nowe zaplecze sportowe przyczyni się do lepszego przygotowania sportowego uczniów.

W poniedziałek (19.09) Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z Dyrektorem SP 15 i Naczelnikiem Wydziału Edukacji UM Racibórz oddali do użytku nowopowstałą bieżnie i skocznię do skoku w dal przy Szkole Podstawowej nr 15. Koszt całej inwestycji wyniósł 219 971,08 zł.

UM Racibórz

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.