Przemek Staroń: Jak radzić sobie z życiem

Spotkanie z Przemkiem Staroniem, autorem bestsellerowej „Szkoły bohaterek i bohaterów”, które odbyło się w księgarnio-kawiarni Miejscownik w Katowicach.

Rozmowę poprowadziła Monika Szczepanik – edukatorka, liderka projektu Liceum Miejsce.

Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Czy to źle być smutnym? Czy warto się zakochiwać? Jak znieść porażkę? Co się stanie, jak wyjdę przed szereg? Dlaczego wygląd jest taki ważny?

Przemek Staroń w swojej książce odpowiedział na te pytania opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów. Są wśród nich postacie z „Harry’ego Pottera”, „Władcy Pierścieni”, „Stranger Things”, „Gwiezdnych Wojen” czy Avengersów. „Szkoła bohaterek i bohaterów” to poradnik psychologiczny, który czyta się jak powieść przygodową!

Przemek Staroń – psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów”. Nagrodzony przez Komisję Europejską twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, zasiada w Radzie Mentorskiej Funduszu Stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski.

Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Fot. Artur Stańczyk
Artur Stańczyk
Artur Stańczyk

Fotograf