Kolejny krok na drodze rozwoju raciborskiej turystyki 

Czy Racibórz ma potencjał turystyczny? Oczywiście, że tak! By ten potencjał wykorzystać potrzeba jednak ogromnej pracy i wysiłku wielu ludzi, którzy swoimi działaniami zwracają uwagę przyjezdnych i samych mieszkańców na piękno naszego miasta. Jednym z wielu kroków na drodze do stworzenia silnej marki turystycznej jest stworzenie Miejskiego Szlaku Turystycznego.

Projekt ten skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą poznać najważniejsze i najciekawsze z turystycznego punktu widzenia, miejsca w Raciborzu. Na trasie szlaku znalazło się 21 punktów, z których każdy opisany jest na specjalnej mapie-zrywce, która w ciekawy sposób urozmaica poznawanie tajemnic naszego miasta, w mini-przewodniku dostępnym w punkcie informacji turystycznej „VISIT Racibórz”, na umiejscowionych na szlaku tablicach informacyjnych, oraz w specjalnej aplikacji mobilnej.

1:0 dla raciborskiej turystyki! –napisał na swoim facebookowym profilu wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk.

W projekt włączone są następujące podmioty:

  • Visit Racibórz
  • Wydział Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Racibórz
  • Muzeum w Raciborzu

Urząd Miasta Racibórz

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.