Warsztaty rapowania „Powstanie przez rapowanie”

Chcesz zostać raperem i poznać techniki pracy najlepszych muzyków tego gatunku? A może po prostu chcesz dobrze się bawić, spędzić świetnie czas i poznać nowych ludzi, których pasją też jest muzyka? Przyjdź na warsztaty dla fanów hip-hopu.

Dowiesz się, jak poprzez muzykę można wyrażać siebie, opisywać otaczającą rzeczywistość. Na przykładzie tekstów sprzed ponad 100 lat przekonasz się, że muzyka towarzyszy ludziom zawsze, zarówno w dobrych i złych chwilach. Zobaczysz, jak muzyka potrafi dodawać sił, podnosić na duchu, motywować do działania!

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 20 lat. Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia pod adresem: projekty@ckvictoria.pl

Zajęcia poprowadzi ekipa „Warsztaty Hip-Hop”.

To pierwsza polska grupa, zajmująca się profesjonalnym prowadzeniem warsztatów z zakresu wszystkich dziedzin kultury hip-hop: rapu, dj-inny, graffiti, tańca breakdance, beatboxu, produkcji muzycznej, street-artu i wielu dziedzin pokrewnych. Zrzesza kilkudziesięciu instruktorów, doświadczonych artystów tych dziedzin. Formalnie założona na początku 2015 roku, faktycznie istnieje już od ponad 10 lat. W tym czasie w Polsce i zagranicą grupa zrealizowała już przeszło tysiąc warsztatów dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a nawet seniorów. Członkowie grupy pracują również z tzw. środowiskami wykluczonymi. Ostatnio też coraz częściej sięgają po mariaże hip-hopu z innymi dziedzinami kultury sztuki, jak klasyczna literatura, film, teatr czy upamiętnianie wydarzeń historycznych.

Na naszych warsztatach trenerami będą:

  • Majkel – MC, autor tekstów i promotor kultury hip-hop pochodzący z Gliwic. Członek zespołów Koligacja Gie Ka, Bzzzt Sound System i Leniwe Głowy. Aktualnie mieszkający w Warszawie i zawodowo związany z branżą muzyczną jako specjalista od marketingu muzycznego. W 2021 roku wydał solowy album „No Future”. Przez ponad dwadzieścia lata działalności poznał rynek muzyczny od każdej strony i chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami.
  • TotentON – DJ, bębniarz, wokalista, autor tekstów i współtwórca wielu gliwickich muzycznych projektów działający od połowy lat 90tych. HDS Skład, Beskrez, Las Conga, Wspólny Mianownik Sound, Silesia Banquet Union, Lucky Loozers, Jahoo, Typy Typy – to projekty z których możesz znać TotentONa podobnie jak z setek imprez poprowadzonych jako DJ nie tylko w Gliwicach, lecz także w innych polskich i europejskich miastach. Blisko 30 lat stażu za gramofonami, w studio i na scenie zaowocowały cennym doświadczeniem, którym artysta chętnie dzieli się z innymi bo muzyka powinna łączyć a kreatywność młodych twórców warto wspierać.

Data: 24.09.2022 r.

  • I grupa: 9:30-13:00
  • II grupa: 14:00-17:30

Warsztaty są jednym z elementów projektu „Śląska Droga do Niepodległości” Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej.

UM Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.