Dziś mecz z Amerykanami w Arenie Gliwice 

Kibiców siatkówki czekają dziś wielkie emocje! Pierwszy gwizdek hitowego meczu Polska – USA zabrzmi równo o godz. 21.00 w Arenie Gliwice. Wcześniej w Gliwicach o półfinał powalczą Argentyńczycy i Brazylijczycy. Stawką jest półfinał Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Do boju, Biało-Czerwoni!

Zainteresowanie biletami na mecz Polaków, sprzedawanymi przez portal eBilet.pl, jest ogromne, więc przypominamy, że jeszcze dziś – jeżeli bilety będą dostępne – będzie można je zakupić w Arenie Gliwice w Punkcie Obsługi Klienta eBilet w kasie przy wejściu B, od godz. 12.00 do rozpoczęcia 3. seta drugiego meczu.

Jak przedstawia się terminarz nadchodzących spotkań? Wczoraj (7 września) w Lublanie Włosi pokonali Francuzów 3:2, a współgospodarze turnieju – Słoweńcy – ograli Ukraińców 3:1. Tym samym w sobotę, 10 września, zobaczymy ich w obu półfinałach (godz. 18.00 i 21.00) rozgrywanych w katowickim Spodku. 

Siatkarski mistrz świata zostanie wyłoniony dzień później. Najpierw, od godz. 18.00, rozgrywany będzie mecz o brąz. Walka o to, kto zdobędzie złoto, a kto srebro rozpocznie się o godz. 21.00. Mistrzowskiego tytułu bronią Polacy, którzy w finale w 2018 roku ograli w trzech setach Brazylię. Biało-Czerwoni byli mistrzami świata także w 1974 i 2014 roku.

Wszystko dla Kibiców!

Gliwice – Miasto-Gospodarz trwających Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022 – zachęca restauratorów, hotelarzy, a także inne podmioty świadczące usługi w Gliwicach do wspólnych działań promocyjnych skierowanych do gości turnieju.

Chcemy zachęcić kibiców, aby zatrzymali się w Gliwicach na dłużej i korzystali z usług przedsiębiorców działających w naszym mieście. W tym celu stworzyliśmy specjalne serwisy internetowe siatkowka.gliwice.euoraz volleyball.gliwice.eu, zawierające informacje przydatne przybyłym na mecze gościom. To miejsca prezentujące także Państwa ofertę!

Warunkiem współpracy (umieszczenia informacji na stronie stworzonej przez miasto) jest zobowiązanie do udzielania co najmniej 10% zniżki osobom, które w dniach rozgrywek fazy pucharowej (finałowej) turnieju – od 3 do 11 września – okażą bilet wstępu na konkretny mecz odbywający się w Arenie Gliwice. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz zgłosić chęć współpracy, wyślij e-maila na adres: promocja@um.gliwice.pl. W zgłoszeniu załącz swoje logo (format jpg, png), podaj nazwę podmiotu oraz określ profil swojej działalności. Nie zwlekaj! Powitaj z nami kibiców siatkówki z całego świata!

Uwaga, kibice! Jak przypomina Zarząd Transportu Metropolitalnego, w związku z trwającymi mistrzostwami wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

8 września (w godz. 16.00–22.00):
• dla linii autobusowych M1, M16, M18 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• na linii 32 wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Autobusy obsługiwać będą przystanek „Gliwice Arena Widowiskowo-Sportowa”. Natomiast w tym czasie linia 32 nie będzie obsługiwała przystanku „Gliwice Kopalniana” (przystanek pozostanie obsługiwany przez linie nr: 41, 232, 669).
10–11 września:
• dla linii autobusowych 1, 1N, 37, 115, 674, 689 wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy polegające na zwiększeniu liczby kursów w godzinach wieczornych oraz zwiększeniu pojemności taboru;
• dla linii autobusowych 30N, 76, 76N, 130, 130N, 297N, 657N, 672N, 911N, M2, M3, M10 i M101 zwiększona zostanie pojemność taboru.

Urząd Miasta Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.