Koncert w mieszkaniu, czyli house gig

Idea hosue gig to kameralne koncerty organizowane w małych przestrzeniach, przede wszystkim w mieszkaniach. Nie trzeba znać gospodarzy, by w nich uczestniczyć, wystarczy wysłać zgłoszenie. W domowej atmosferze, w małej grupie osób muzykę odbiera się zupełnie inaczej. Goście siedzą na kanapach, krzesłach i poduszkach, a od artystów dzieli ich minimalna odległość. Po każdym koncercie jest również okazja do rozmowy z artystami.

Najbliższy koncert odbędzie się w środę 24 sierpnia o godz. 20.00 w jednej z kamienic w Śródmieściu Katowic. Wystąpi na nim Klaudia Borczyk – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, wokalistka i współprowadząca chóru gospel AMEN Adoramus działającego i koncertującego w UK.

Artystka za swoje najważniejsze osiągnięcia uważa: I miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, wyróżnienie za autorską kompozycję na Festiwalu Wschody 2019 w Lublinie, GRAND PRIX oraz Nagrodę Publiczności – Hosanna Festival 2019 jako solistka chóru gospel AMEN. W ramach Festiwalu Zaczarowanej Piosenki występowała na jednej scenie obok: Patrycji Markowskiej, Kasi Wilk, Kuby Badacha, Piotra Cugowskiego. Brała udział w cyklach koncertów “Wierchowych Spotkań” pod kierownictwem muzycznym Adama Sztaby. Miała okazję zaśpiewać u boku islandzkiego muzyka i wokalisty Ragnara Olafssona.

Klaudia Borczyk to również laureatka odcinka odcinków “Szansy na Sukces” z piosenkami lat. 50 i 60. oraz uczestniczka The Voice of Poland w drużynie Tomsona i Barona.

Była również Kompozytorką i wykonawczynią piosenek premierowych w ramach projektu “Lema Pamięci” zaprezentowanych podczas 56. Koncertu Galowego Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Z własnymi piosenkami miała okazję wystąpić również na scenie Unplugged Slot Art Festival oraz Noffa Festival.

Podczas Koncertu w Mieszkaniu zaprezentuje własne piosenki oraz kilka ulubionych piosenek we własnych interpretacjach. Na koncercie towarzyszyć jej będzie Piotr Dziadkowiec na instrumentach klawiszowych.

___

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu:

-> Udział w wydarzeniu możliwy jest po przesłaniu zgłoszenia na maila: szybkultury@gmail.com

-> Nie sprzedajemy biletów na wydarzenie – w celu pokrycia kosztów wydarzenia, w trakcie koncertu można wrzucić dowolną kwotę „do kapelusza”. Sugerowana minimalna kwota to 20 zł.

-> Koncert odbywa się w Katowicach. Dokładny adres koncertu oraz pozostałe informacje zostaną podane po przesłaniu zgłoszenia.

Koncert odbędzie się w środę 24 sierpnia o godz. 20:00 w Śródmieściu Katowic, jego organizatorem jest Stowarzyszenie Szyb Kultury. 

Szyb Kultury

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.