EKOzwroty – zanieś elektrośmieci do paczkomatu 

Masz zbędne, ale sprawne przedmioty, których już nie używasz? Stary telefon, niepotrzebny blender, a może zabawkę, którą nie bawi się już dziecko? Przynieś niepotrzebne rzeczy do paczkomatu InPost i bezpłatnie nadaj im nową historię.

Fundacja Odzyskaj Środowisko, która brała udział w postawieniu w Bytomiu czerwonych kontenerów na elektroodpady, rozpoczęła współpracę z firmą InPost. Dzięki tej kooperacji drugie życie mogą otrzymać m.in. nieużywane laptopy, telefony, książki, zabawki, buty czy artykuły dziecięce. Jak, dbając o środowisko, oddać przedmioty z drugiej ręki? Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.inpost.pl/ekozwroty a potem przynieść do paczkomatu przedmioty, które choć są już niepotrzebne to wciąż nadają się do użytku.

Nowa historia

– Nadanie nowej historii starym przedmiotom brzmi inspirująco – mówi Anna Heimberger, Head of Marketing Communication z InPost. – Dlatego dajemy mieszkańcom narzędzie, które znają, zachęcając do wykorzystania go w trosce o porządek w domu oraz o środowisko – dodaje Heimberger. Rzeczy nadane przez Paczkomaty będą podlegały weryfikacji i selekcji, następnie część 
z nich trafi ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Część produktów zostanie przekazanych na cele społeczne, o co zadba Fundacja Odzyskaj Środowisko. Przedmioty niespełniające norm i nienadające się do naprawy trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania, co umożliwi maksymalny odzysk surowców.

Dbając o dobro planety

Rozwój usługi, która jest zupełnie bezpłatna dla mieszkańców, o możliwość przekazania w paczkomacie poza elektroniką również obuwia i tekstyliów jest możliwy dzięki przystąpieniu do projektu marki CCC, która już trzeci rok prowadzi akcję „Daj swoim butom drugie życie”. Dzięki tej inicjatywie klienci mają możliwość zwrotu obuwia, którego już nie potrzebują. – Z wykorzystaniem synergii działań InPost i Fundacji dajemy naszym klientom jeszcze łatwiejszy dostęp do oddania obuwia, które z różnych względów nie jest przez nich używane – mówi Agnieszka Kępińska- Sadowska, dyrektor zarządzająca pionu komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w Grupie CCC. – Zależy nam, aby klienci dbali o dobro naszej planety, dlatego za oddanie obuwia za pośrednictwem EKOzwrotów otrzymają od nas specjalny 10% rabat na nowe obuwie – dodaje Kępińska-Sadowska.

Jakie rzeczy można nadać za pomocą paczkomatu?

Laptopy, komputery, telefony, tablety, tekstylia, małe AGD, książki, radia, sprzęt audio, video, fotograficzny, zabawki elektroniczne, artykuły dziecięce, elektronarzędzia, obuwie, drony i sprzęt sportowy. Organizatorzy akcji podkreślają, że zwracane przedmioty powinny być w stanie umożliwiającym zastosowanie, które jest tożsame z ich dotychczasowym użyciem. Ponadto przedmioty powinny być czyste, suche w dobrym stanie fizycznym – bez dziur czy większych uszkodzeń.

Jak nadać EKOzwrot?

Po przygotowaniu paczki, trzeba wypełnić formularz, następnie przygotować kod EKOzwrotu i umieścić go na paczce. Tak przygotowany pakunek można nadać za darmo w paczkomacie InPost.

Więcej informacji na stronie: www.inpost.pl/ekozwroty

Urząd Miasta Bytom

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.