XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble za nami

Przez dwa dni, w sobotę 20 i niedzielę 21 sierpnia 2022 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbywały się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble.

Dla każdego uczestnika przewidziano nagrody, więc nikt biorący udział w rywalizacji nie wyszedł z zamku z pustymi rękami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda i Prezydent Miasta Racibórz – Dariusz Polowy. Poznajcie oficjalne wyniki! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z rozdania nagród i zakończenia turnieju.

Zwycięzcą okazał się Łukasz Bobowski ze Suchedniowa (woj. świętokrzyskie), na drugim miejscu uplasował się Karol Wyrębkiewicz z Krakowa (woj. małopolskie), a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kałuża z Sosnowca (woj. śląskie). Raciborzanie także wzięli udział w Mistrzostwach. Najlepszy okazał się Marcin Kurowski, który w ogólnej klasyfikacji został sklasyfikowany na 23 miejscu, 29 miejsce zajęła Bożena Guział, na 33 miejscu uplasowała się Teresa Zalewska, 46 miejsce przypadło Agnieszce Antos, a  na 47 miejscu uplasował się Piotr Kozak . W Mistrzostwach wzięło udział 49 zawodników i zawodniczek.

Oficjalna klasyfikacja jest dostępna tutaj.