W godz. „W”  zawyją w Tychach syreny

W najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia o godzinie 17:00 w dniu 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Tychach, tak jak w wielu innych polskich miastach, zawyją syreny. To symboliczny hołd oddany bohaterom Powstania Warszawskiego. 

– Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele traumatycznych wspomnień może przywołać dźwięk syren u obywateli Ukrainy, którzy schronili się w naszym mieście uciekając przed wojną, dlatego proszę, przekażcie informacje o syrenach, które zawyją w godz. „W” uchodźcom z Ukrainy – znajomym, współpracownikom czy osobom, którym pomagacie lub wynajmujecie mieszkania na terenie naszego miasta. Poinformujcie ich także jak ważna to data dla Polaków i jak istotna jest pamięć o wydarzeniach z sierpnia 1944 roku –mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów,. 

Komunikat na ten temat pojawi się także na stronie internetowej urzędu miasta, w zakładce dedykowanej Ukraińcom, informacja zostanie także przekazana do Punktu Pomocy Cudzoziemców.

Urząd Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.