Rybnik: W sierpniu Alter Sport Festiwal

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu czyli imprezy promującej sporty niszowe.

– Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia.

Tradycyjnie już Alter Sport Festiwal będzie miał charakter festiwalowo-targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ośrodka rekreacyjno-sportowego Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec.

Strefy atrakcji i rekreacja 

Podczas dwóch dni Alter Sport Festiwalu będzie można zapoznać się z ofertą przeszło 20 wystawców. Powstanie m.in. strefa moto (trike – trójkołowce z napędem elektrycznym lub spalinowym, rowerki trójkołowe z napędem klasycznym i elektrycznym, auta offroad, RC Art – profesjonalne modele zdalnie sterowane). W strefie sportów wodnych będzie można podziwiać pokazy ratownictwa, warsztaty na SUP-ach czy pokazy pływania synchronicznego. Futbol flagowy, la cross, ultimate frisbee, unihokej, softball i baseball oraz kabaddi stworzą strefę gier zespołowych. Nie zabraknie także przedstawicieli sportów indywidualnych (akrobatyka, pole dance, cross fit, parkour, street workaut, rolki, strzelectwo, mountainboard).

– Dodatkowymi atrakcjami będą np. tor do gry w kapsle czy pokazy sportów walki. Pojawią się także atrakcje z konstrukcji linowych, takich jak: kolejka amerykańska, drzewo wspinaczkowe, most linowy i slackline. Będzie można zobaczyć w akcji fanów surfingu, powstanie bowiem 30 metrowy tor do skimboardingu – wymienia Daria Kudio i zachęca najmłodszych do wzięcia udziału w zawodach Ninja Kids – na torze o długości 100 m i minimum 8 przeszkodach. 

Futbol flagowy i dirt jumping

W sobotę, 27 sierpnia odbędą się pokazy dirt jumpingu. Na skoczni pojawią się najlepsi w Polsce zawodnicy.

Jestem przekonany, że zaprezentują oni niesamowite ewolucje. Tym razem będziemy świadkami show na nieco mniejszym lądowaniu, niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. Będzie jednak równie widowiskowo i ekstremalne. W ciągu dnia czeka na nas pięć pokazów – zapowiada Krzysztof Magiera, przedstawiciel Sfery Sportu, która będzie odpowiedzialna za tę część wydarzenia.

Dzień później będzie okazja zapoznać się z regułami i zasadami obowiązującymi w futbolu flagowym.

– Ta dyscyplina zyskuje coraz większą, międzynarodową popularność. Już za kilka lat ma szansę stać się dyscypliną olimpijską. Pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski w futbolu flagowym są doskonałą okazją do promocji. Sukces ubiegłorocznego turnieju w Rybniku utwierdził mnie w przekonaniu, że również w te wakacje warto pojawić się w tym mieście. Cieszę się, że to właśnie tutaj poznamy pierwszego w historii mistrza Polski w futbolu flagowym – twierdzi Dawid Biały, prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Pompowanie i chillout

Kolejną atrakcją czwartej  edycji Alter Sport Festiwalu będzie dobrze znany już w Rybniku największy cykl zawodów pumptrackowych w Polsce „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Na nowym torze w parku Wiśniowiec zawodnicy będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu, a także o wyjazd na mistrzostwa świata.

– Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach. Jak zawsze czeka nas świetna atmosfera oraz współzawodnictwo zawodników z całej Polski – mówi Krzysztof Magiera ze Strefy Sportu. 

Na terenie festiwalu odbędzie się także gra miejska, z wykorzystaniem kodów QR. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej oraz strefy chilloutu. Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzenia na FB: Alter Sport Festiwal 2022 – gdzie regularnie będą pojawiały się szczegóły imprezy.

UM Rybnik

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.