Gliwice: Pomysły na aktywną sobotę

2 lipca zdecydowanie nie warto siedzieć w domu – tego dnia można lepiej poznać miasto! W Gliwicach zaplanowano dwa spacery inne niż zwykle – jeden to rodzinna gra miejska, a drugi – wycieczka tematyczna błękitno-zielonym szlakiem. Miasto Gliwice i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na aktywną sobotę!

„Poznaj Gliwice aktywnie!” – pod takim hasłem o godz. 10.00 z alei Przyjaźni wystartuje Gliwicka Gra Rodzinna. Do pokonania będzie 10 km, ale żeby dotrzeć do celu, nie wystarczy sprężysty krok – po drodze będzie trzeba wykonać kilka zadań. Gdzie? Tego uczestnicy zabawy dowiedzą się dopiero na starcie, gdy dostaną mapy z zaznaczonymi punktami. Na szczęście w Gliwickiej Grze Rodzinnej nikt nie będzie zdany wyłącznie na siebie – w zabawie biorą udział drużyny liczące od 2 do 5 osób. Przynajmniej jeden uczestnik musi mieć mniej niż 18 lat i przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia.

Dla tych, którzy od szybkiego tempa i łamigłówek wolą nieprzetarte ścieżki, mamy cztery specjalne, tematyczne wycieczki po centrum miasta. Pytaniem, które zadamy sobie podczas błękitno-zielonego spaceru po Gliwicach, będzie: „Jak Gliwice zyskały dostęp do morza?”. Bo chyba nie przez przypadek nasz Rynek zdobi fontanna Neptuna? Spacery będą rozpoczynać się o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 w parku Chrobrego. Obecnie jest tam fantastyczny plac zabaw, a kiedyś było… kąpielisko! Na błękitno-zielonej trasie nie zabraknie oczywiście bulwarów rzeki Kłodnicy, ale niestrudzeni tropiciele dawnych dziejów naszego miasta dotrą także do miejsca, w którym przez wieki było także koryto tzw. Dzikiej Kłodnicy. Spacer po Gliwicach jest organizowany w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i zrealizowany z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tego dnia na terenie całej Metropolii odbędą się aż 94 wydarzenia. Kierunek > GZM!

Zapisy na oba wydarzenia są prowadzone na stronie gryrodzinne.gliwice.eu. Rejestracja jest bezpłatna!

UM Gliwice

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.