Komisarz wyborczy wygasił mandat zmarłej Prezydent Rudy Śląskiej

Jak podaje na swoim profilu wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer, komisarz wyborczy wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu zmarłej w czwartek Prezydent Grażyny Dziedzic. Oznacza to, że automatycznie odwołani zostali wszyscy zastępcy prezydenta miasta.

Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 16 czerwca 2022 roku mandatu Prezydenta Miasta Ruda Śląska, z powodu śmierci. Prezydentem Miasta, której mandat wygasł jest Grażyna Dziedzic. Postanowienie przekazuje się Wojewodzie Śląskiemu oraz Przewodniczącemy Rady Miasta Ruda Śląska. Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania – czytamy w postanowieniu Komisarza Wyborczego w Katowicach.

Wraz z wiceprezydentem Mejerem funkcję stracili: wiceprezydent Anna Krzysteczko i wiceprezydent Michał Pierończyk.

To był najlepszy i najciekawszy okres w mojej trzydziestoletniej karierze zawodowej. Poznałem w tym czasie wiele fantastycznych osób i zdobyłem doświadczenia, których nie zamieniłbym na żadne inne. Nie ukrywam, że czasem nie było mi łatwo, a natłok obowiązków oraz ciężar problemów i wyzwań sprawiał, że kilka razy miałem ochotę „rzucić to wszystko w diabły”. Nigdy się jednak na to nie zdecydowałem, bo po zrobieniu swoistego „rachunku sumienia” okazywało się, że pomimo tych wszystkich przeciwności w pracy samorządowej czuję się jak ryba w wodzie – napisał na swoim facebookowym profilu Krzysztof Mejer.

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.