Dni Rybnika z ekodziałaniami

Troska o przyrodę i akcenty ekologiczne mocno zaznaczą się w programie tegorocznych Dni Rybnika. Święto miasta będzie eko!

Wielogodzinne imprezy trudno wyobrazić sobie bez uzupełniania płynów. Na scenę wracają więc ekokubki, przeznaczone do wielokrotnego użytku. 17 czerwca br. na kampusie Klienci będą mogli je wypożyczyć (płacąc kaucję w wysokości 10 zł) na czas imprezy lub zatrzymać i przynieść na kolejne wydarzenie organizowane w Rybniku. Ekokubki na zimne napoje mogą też po prostu stanowić poimprezową pamiątkę.

Warto dodać, że Rybnik jest jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie zaczęto wprowadzać ekokubki – swoją imprezową premierę miały podczas Majówki 2019.  Ekokubek jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i przeznaczony do wielokrotnego użytku. Dzięki kaucjonowaniu kubka wielorazowego na imprezach nie powstają śmieci w postaci zużytych kubków jednorazowych, co powoduje znacznie obniżenie kosztów sprzątania oraz gospodarowania odpadami. Przeżywanie imprezy bez śmieci w polu widzenia jest też dużo przyjemniejsze dla jej uczestników . Wielokrotne używanie ekokubków na imprezach masowych jest zalecane przez Unię Europejską  jako rozwiązanie proekologiczne.

Eko konkurs

W oczekiwaniu na  piątkowe koncerty lub po prostu w ramach spaceru warto zajrzeć na rybnicki Kampus już o godzinie 15.00. Wtedy to pojawią się pracownicy firmy EKO wraz z nowoczesną flotą pojazdów do odbioru odpadów.

Nasza obecność na organizowanym przez Miasto Rybnik majowym pikniku spotkała się z dużym zainteresowaniem. Często z różnych stron otrzymujemy pytanie: kiedy znów będzie możliwość, by zobaczyć z bliska sprzęt, za pomocą którego odbieramy odpady? Z przyjemnością odpowiadamy: już podczas tegorocznych Dni Rybnika! – informuje firma Eko, jeden ze sponsorów Dni Rybnika. 

Na stoisku będzie można zobaczyć z bliska pojazdy oraz oddać drobne elektrośmieci, stare płyty CD, zużyte baterie oraz nakrętki z butelek PET.

Posiadamy najnowocześniejszą flotę pojazdów do odbioru odpadów. Popularnie są one nazywane „śmieciarkami”. Każdy, kto podczas majowego pikniku miał okazję usiąść za jej kierownicą, wie, że pod względem wyposażenia i komfortu wnętrze kabiny kierowcy nie odbiega od luksusowych samochodów osobowych – dodaje Eko. 

Będzie też konkurs dla dzieci do lat 14 i ich pełnoletnich opiekunów. Pierwsze sto osób, które na stoisku odda drobne elektrośmieci, będzie mogło zaproponować imię, którym zostanie nazwany pojazd firmy EKO. Imię powinno nawiązywać do nazwy lub historii Rybnika albo do śląskiej tradycji. Dziecko, które zaproponuje najciekawsze imię, otrzyma nagrodę niespodziankę. 

UM Rybnik

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.