Anielskie świętowanie Dnia Dziecka

Biegi dla dzieci, tor przeszkód, gigantyczne bańki, dmuchana gąsienica, warsztaty z robienia przypinek i magnesów – to tylko część atrakcji, które czekać będą na rodziny podczas pikniku Domu Aniołów Stróżów. Z okazji Dnia Dziecka stowarzyszenie zaprasza do wspólnej zabawy w Parku Kościuszki w Katowicach: w niedzielę, 5 czerwcaw godzinach 10:00 – 15:00.

– Najważniejszym punktem programu będą biegi: główny na 5 kilometrów oraz dziecięce na 200, 600 i 850 metrów – mówi Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów. Chętni mogą zapisać się przez stronę internetową: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 2 czerwca.  

– Dużym zainteresowaniem cieszy się Bieg przedszkolaka na 200 metrów. Każdy mały zawodnik wróci do domu z medalem i niespodzianką – zaprasza Monika Bajka. Pakiety z medalami czekają też na uczestników pozostałych biegów, a dodatkowo powalczą oni o nagrody, m.in. smartwatche, gry i plecaki.  

– Zachęcamy do sportowej rywalizacji, ale nie wynik jest tutaj najważniejszy. Liczą się dobre serca i chęć pomocy, bo każdy pakiet startowy to cegiełka na pomoc dzieciom, podopiecznym Domu Aniołów Stróżów – podkreśla Monika Bajka. – Trasę 5 kilometrów można więc przejść spacerem z wózkiem, z pieskiem albo przemaszerować z kijkami. Każdy uczestnik dzieli się dobrem – dodaje. 

Pomóc można także zdalnie. – Tych, którzy nie mogą być z nami 5 czerwca w Katowicach zapraszamy do udziału w biegu wirtualnym. Wystarczy zapisać się na stronie i podesłać do nas zdjęcie z trasy. Biec dla dzieci można do 10 czerwca w dowolnym miejscu i dogodnym czasie – opisuje prezeska stowarzyszenia. 

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Tauron Biegnij dla Aniołów, 5 czerwca godz. 10:00 – 15:00, Park Kościuszki w Katowicach 

Bieg główny, 5 km start godz. 11:00 

Bieg dla dzieci młodszych 600 m, start godz. 10:00 

Bieg dla dzieci starszych 850 m, start godz. 10:20 

Bieg przedszkolaka, 200 m, start godz. 10:40

Piknik z okazji Dnia Dziecka: warsztaty, gry sportowe dla rodzin, strefa chilloutu i gastro: godz. 10:00 – 15:00 

Zapisy do 2 czerwca online: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/

Dom Aniołów Stróżów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.