Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad pół roku, a najstarsza uczestniczka 68 lat. Oboje pojawili się na mecie, a wraz z nimi prawie pół tysiąca biegaczy. 5 czerwca w Parku Kościuszki w Katowicach odbyła się 3. edycja wydarzenia TAURON Biegnij dla Aniołów.

Przy pomniku Kościuszki ustawiono wielką bramę do startu i finiszu 5 biegów. Jako pierwsze pobiegły dzieci w wieku od 7 do 10 lat i pokonały dystans 600 metrów. Następnie na starcie ustawili się dzieci w wieku 11- 14 lat i przebiegły 850 metrów. Najliczniejszą grupę biegaczy stanowiły maluszki. Na bieg zapisano aż 75 dzieci poniżej 7 roku życia. – Ze względu na dużą frekwencję dla najmłodszych zorganizowaliśmy aż 2 biegi – dla chłopców i dziewczynek. Małych biegaczy i biegaczki do metry prowadził Lew – maskotka, który 200 – metrowy dystans pokonał na  hulajnodze – relacjonuje Monika Bajka, prezeska stowarzyszania Dom Aniołów Stróżów. Jako ostatni na starcie ustawili się uczestnicy biegu głównego na 5 kilometrów. – W trasę ruszyli doświadczeni biegacze, ale także rodzice z dziećmi, drużyny nordic walking, właściciele piesków razem ze swoimi pupilami i duże grono spacerowiczów. Różnorodność tej grupy doskonale pokazuje, że w tym biegu czas nie jest najważniejszy. Chodzi o dobrą zabawę i pomaganie dzieciom – podkreśliła Monika Bajka. Do biegu przyłączyły się także drużyny złożone z pracowników różnych firm. Najwięcej osób pobiegło z logo JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe. To już drugi raz z rzędu, kiedy ta firma zdobywa puchar za najliczniejszą ekipę biegaczy.  Dystans 5 kilometrów najszybciej przebiegł Aleksander Zięba, a w kategorii pań – Monika Cywińska-Małota.

Imprezie towarzyszył piknik z okazji Dnia Dziecka. Na maluchy i rodziców czekały liczne atrakcje, m.in. sportowy tor przeszkód, gigantyczne bańki, malowanie na folii i warsztaty z robienia przypinek i magnesów. Uczestnicy wydarzenia mogli także odpocząć na leżakach i zjeść coś dobrego w strefie gastro.

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Marcina Krupę i została zorganizowana przy wsparciu miasta Katowice – oficjalny profil miasta. Partnerem Tytularnym wydarzenia był TAURON Polska Energia. Partnerem Główny Medialnym było Radio Katowice.

Sponsorzy: CTL HALDEX | Nexteer Automotive

Partnerzy:  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.  | BPSC  |  3Soft  | Grupa Pietrzak  | JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe | Lodowato | Dancake  | Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice | Piekarnia Cukiernia Borys | Tramwaje Śląskie.

Fot. Artur Stańczyk

Karolina Skórka
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.