W dowód wdzięczności

Ponad 50 kobiet z Ukrainy sadziło dziś kwiaty w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Akcja była podziękowaniem dla tyszan wspierających uchodźców ukraińskich.

– Naprawdę mamy za co dziękować – mówiła Oksana Mytiai – jedna z inicjatorem akcji. Bardzo jesteśmy wdzięczne tyszanom, którzy pomagali od pierwsze dnia wojny. Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność, bo naprawdę tyle szczerości, miłości, współczucia i zrozumienia spotkałam przez te trzy miesiące – dodaje. 

Pani Oksana podkreśliła, że akcja jest tylko „malutkim symbolem wdzięczności” i razem z innymi osobami zadeklarowała chęć organizacji kolejnych akcji i pomocy służbom miejskim w ich codziennych obowiązkach. 

– Cześć osób, która do nas przyjechała z Ukrainy uciekając przed wojną rozpoczęła nowe życie w naszym mieście. Mamy osoby, które już podjęły pracę m.in. w Tyskim Zakładzie Usług Komunalnych czy w firmach prywatnych na terenie miasta. Staramy się ich motywować do działania i cieszymy się, że chcą pracować i się usamodzielniać. To ważne, bo nie wiemy jak długo będziemy w stanie im materialnie czy finansowo pomagać. Nie tylko jako samorząd, ale także sami tyszanie i tyszanki, bo to na ich barkach od początku wojny w dużej mierze spoczęła organizacja pomocy dla uchodźców. Zbiórki darów, organizacja miejsc noclegowych. Za to wsparcie po raz kolejny w imieniu prezydenta miasta – Andrzeja Dziuby jeszcze raz mieszkańcom Tychów dziękuję – mówi Ewa Grudniok – rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. 

fot. Piotr Posiadły

W środę, 18 maja ponad 50 Ukrainek mieszkających w Tychach, razem z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych zasadziło 1500 białych begonii w Parku Miejskim Solidarności. Kwiaty zostały posadzone w miejscu, gdzie rok temu wspólnie z mieszkańcami miasta utworzono napis z kwiatów #NieZapominajmy dla uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

Urząd Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.