Biegnij dla Aniołów. Dom Aniołów Stróżów zaprasza na świętowanie Dnia Dziecka

Biegi dla dorosłych i dla maluchów, piknik rodzinny i strefa gastro – to tylko część atrakcji wydarzenia organizowanego przez Dom Aniołów Stróżów. 5 czerwca stowarzyszenie zaprasza do Parku Kościuszki na wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

– Chcemy połączyć rodzinną zabawę z pomocą dzieciom, czyli tym czym zajmujemy się od prawie 30 lat. Dzień Dziecka to dobra okazja, aby pomyśleć nie tylko o swoich dzieciach, ale także o tych, które potrzebują dodatkowego wsparcia – wyjaśnia Monika Bajka.

Na stronie Aniołów wystartowały już zapisy na imprezę biegową. Chętni mogą zarejestrować się na m.in. na bieg główny, którego trasa liczy 5 kilometrów. – To dobry dystans zarówno dla tych, którzy chcą się pościgać i zrobić dobry wynik, jak i dla tych, którzy nie mają doświadczenia biegowego. Co roku są z nami świetni biegacze i rodziny, które pokonują trasę spokojnym spacerem – opowiada prezeska stowarzyszenia.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11:00. Wcześniej wystartują biegi dziecięce na 200, 600 i 850 metrów. To nowość na wydarzeniu Tauron Biegnij dla Aniołów. – Ze względu na rodziny charakter imprezy postanowiliśmy dodać biegi dla przedszkolaków, dzieci młodszych i starszych. Każdy biegacz tego dnia wróci do domu z pięknym medalem i gadżetami – mówi Monika Bajka. Po raz pierwszy organizowany będzie także bieg wirtualny dla wszystkich, którzy 5 czerwca nie mogą być w Parku Kościuszki. Wystarczy zarejestrować się na stronie, przebiec dystans w dowolnym miejscu i czasie i do 10 czerwca przesłać do stowarzyszani zdjęcie z biegu. Uczestnicy wirtualni także dołożą swoją cegiełkę na szczytny cel, a pamiątkowy medal przyjdzie do nich pocztą.

Na stronie www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/ można już kupić pakiety startowe na każdy z organizowanych biegów. Dodatkowo w sprzedaży jest także specjalna koszulka biegowa z anielskimi skrzydłami i hasłem „Biegnę dla Aniołów”. – To idealny strój na niedzielny bieg, ale również na inne zawody i treningi. Wierzymy, że skrzydła pomogą w locie po dobre wyniki – mówi Monika Bajka. Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych i koszulek przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie opiekuje się ponad 600 dziećmi, którym zapewnia m.in. wsparcie psychologiczne i edukacyjną oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów. Anielskie domy działają w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie. 

Wydarzenie Tauron Biegnij dla Aniołów odbędzie się 5 czerwca w Parku Kościuszki. Start imprezy o godzinie 10:00. Na uczestników czekać będzie strefa gastro i chilloutu, w której będzie można odpocząć na leżakach i zjeść pyszne lody. Dodatkowo animatorzy przygotowali liczne zabawy dla całych rodzin. Więcej informacji na stronie: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow/

Impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Prezydenta Katowic Marcina Krupy i jest organizowana przy wsparciu miasta Katowice. Partnerem tytularnym jest Tauron Polska Energia. Sponsorzy i partnerzy: CTL HALDEX, Nexteer Automotive, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,  BPSC, 3Soft,  Grupa Pietrzak, JGA Doradztwo Prawne i Podatkowe, Radio Katowice, Lodowato, Dancake i Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.