XXII gminny konkurs. „Nasze kulinarne dziedzictwo” za nami

XXII GMINNY KONKURS „Nasze kulinarne dziedzictwo” pod patronatem Wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki w tym roku pod tytułem „ Majówka w Grzawie” już za nami.

Koła Gospodyń Wiejskich z Miedźnej, Woli, Grzawy, Góry, Gilowic i Frydku przygotowały swoje, pięknie udekorowane i nakryte stoły z tradycyjnymi daniami majówkowymi.

Ze sceny Domu Socjalnego w Grzawie zabrzmiały piękne ludowe pieśniczki wykonane przez zespół „Folkowianie”. Warto wspomnieć, iż „Folkowianie” są zespołem integracyjno-folklorystycznym, działającym od 2004 roku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Grzawie, a doskonale prowadzonym i przygotowywanym przez  Agnieszkę Antecką.

Przenieśliśmy się tego popołudnia w świat tradycji, obrzędowości i ludowości naszego regionu. Było to piękne, radosne i wyjątkowe wydarzenie konkursowe wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Rywalizacja konkursowa była duża, a komisja nie miała łatwego do podjęcia werdyktu. Jednak w konkursach muszą być zwycięzcy.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i wszystkim uczestnikom konkursowej rywalizacji.

W sposób szczególny dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Miedźnej za przygotowanie sali przyozdobionej w przepiękne dekoracje kwiatowe.

Organizatorami spotkania konkursowego byli:

– Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka,

– Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Miedźnej;

– Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie;

– Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej.

Główną organizatorką i prowadzącą spotkanie była Pani Łucja Krutak – Prezes GZRKiOR w Miedźnej.

Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka i Starosta Powiatu Pszczyńskiego Barbara Bandoła podziękowali wszystkim zaangażowanym osobom, organizatorom, współorganizatorom za to wspaniałe spotkanie z tradycją i doskonale przygotowany konkurs.

Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych – Kołom Gospodyń Wiejskich serdecznie gratulujemy talentów kulinarnych, wrażliwości na piękno podawanych dań, dbałość o szczegóły sztuki kulinarnej, zaangażowanie i pasję tworzenia. Każde Koło Gospodyń Wiejskich to niesamowite osobowości, z ogromną wrażliwości i pasją umiłowania swojej tradycji i miedźniańskiej ziemi.  Dziękujemy za przepiękną oprawę artystyczną zespołowi „Folkowianie”.

Gmina Miedźna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.