Katowicki radny i tyska radna dołączają do Polski 2050

Katowicki radny Dawid Durał i tyska radna Anita Skapczyk dołączyli do Polski 2050, partii Szymona Hołowni. Prezentację przechodzących radnych oraz pełnomocników w regionie przedstawili na katowickim placu wolności posłowie Michał Gramatyka i Mirosław Suchoń.

Dołączam do ruchu Szymona Hołowni z prostej przyczyny, zawsze byłem radnym mieszkańców a nie radnym polityków – mówił na konferencji prasowej Dawid Durał. Wspomina nam także o tym, że w kolejnej kadencji nie chciałby być samotnym radnym opozycyjnym.

Dawid Durał radnym został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej, będąc kandydatem Nowoczesnej. Po odejściu z klubu i partii zapowiadał współpracę z ruchem Prawo do Katowic Jarosława Gwizdaka. Ostatnio był wspierany przez stowarzyszenie Mieszkańcy dla Katowic. Prywatnie jest strażakiem ochotnikiem i prezesem OSP Dąbrówka Mała. W katowickiej radzie jest uznawany za outsidera.

Anita Skapczyk była radną i szefową tyskiego klubu radnych PiS, kandydatką PiS w wyborach prezydenckich w Tychach. Bez powodzenia kandydowała do Sejmu z listy Kukiz’15 i PiS.

W ruchu chce skupić się na przedsiębiorcach, chcę być ich głosem – mówiła na konferencji prasowej.

Przedstawieni zostali także pełnomocnicy partii, którzy mają przygotować struktury pod nadchodzące wybory:

Dzisiejsza prezentacja pełnomocników to pierwszy krok nowej partii w kierunku przygotowań do wyborów samorządowych, które powinny odbyć się w przyszłym roku. Pełnomocnikami i koordynatorami w Polska 2050 w poszczególnych okręgach są: Szymon Danielczyk (Katowice), Dawid Jarco (Bielsko-Biała, powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki), Piotr Strach (Częstochowa, powiaty: częstochowski, kłobucki, lublinecki, myszkowski), Michał Kopański (Bytom, Gliwice, Zabrze, powiaty: gliwicki, tarnogórski), Kamil Wnuk (Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jaworzno, powiaty: będziński, zawierciański) i Łukasz Osmalak (Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory, powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski).

Dopytaliśmy o plany wyborcze Polski 2050, tj. ewentualne koalicje, kandydata na prezydenta w Katowicach oraz ostatnią współpracę radnego Durała ze stowarzyszeniem Mieszkańcy dla Katowic.

Członek partii nie może być członkiem Mieszkańców dla Katowic. Jednakże jesteśmy dalej w bliskich relacjach i współpracujemy ze sobą. Rozmowa na tym etapie tworzenia struktur o koalicji jest przedwczesna, a wszelkie ewentualne rozmowy prowadzić będzie Poseł Michal Gramatyka – odpowiadana nam Dawid Durał.

Pracujemy. Dziś jest czas na prace a nie na wyborcze kalkulacje. Każdego dnia centymetr po centymetrze walczymy o lepsze jutro Polek i Polaków. Czas pokaże w jakiej konfiguracji będziemy walczyć o wyborczy sukces – dopowiedział nam poseł Gramatyka.

Przypomnijmy, że obecnie w Radzie Miasta Katowice zasiada: 11 radnych Forum Samorządowego i Marcin Krupa, 11 radny Koalicji Obywatelskiej, 4 radnych PiS i dwóch niezrzeszonych: Dawid Durał i Bartosz Wydra.

Sebastian Pypłacz
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.