Sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend – pierwszy raz w tym roku zaprezentują się żużlowcy z Rybnika.

W sobotę, 16 kwietnia rywalem ROW-u będzie Trans MF Landshut Devils, który swój inauguracyjny mecz wygrał. Rybniczanie w ubiegłym tygodniu mieli rywalizować w Łodzi, ale wszystko storpedowała niesprzyjająca aura. Pierwszy raz w bieżącym roku – na stadionie przy ul. Gliwickiej pojawią się także piłkarze ROW-u.

Warto sprawdzić również ofertę MOSiR-u, trwają bowiem zapisy na kilka imprez.

Harmonogram znajduje się poniżej:

ŻUŻEL – I LIGA 

Kolejny sezon na pierwszoligowych torach rozpoczynają żużlowcy z Rybnika. W Wielką Sobotę zmierzą się z niemiecką ekipą Trans MF Landshut Devils. Problemem rybniczan jest brak juniorów. Dwójka podstawowych boryka się z kontuzjami i ich występ stoi po znakiem zapytanie. ROW w tym sezonie nie jest stawiany w roli faworyta do awansu. Wszystko, tradycyjnie już, zweryfikuje jednak tor żużlowy.  

ROW Rybnik – Trans MF Landshut Devils

Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

Termin: sobota, 16 kwietnia  

Start: godz. 16:30

PIŁKA NOŻNA– IV LIGA

Piłkarze z Rybnika z czterech pierwszych, wiosennych meczów wygrali dwa. Wszystkie te spotkania podopieczni Dariusza Widawskiego rozgrywali na wyjeździe. Tym razem zagrają na swoim boisku. Rywalem rybniczan będzie LKS Bestwina – ekipa, która podobnie jak ROW walczy o utrzymanie w IV lidze. Początek spotkania w czwarteko godz. 17:00.

ROW 1964 Rybnik – LKS Bestwina

Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

Termin: czwartek, 14 kwietnia  

Start: godz. 17:00

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWA, KLASA A

W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niedobczyc, Niewiadomia, Radziejowa i Orzepowic.

Klasa okręgowa, grupa: śląska Rybnik

Rymer Rybnik – GKS II Jastrzębie 16 kwietnia godz. 11:00

Klasa A, grupa: Rybnik

Zuch Orzepowice – Start Mszana 16 kwietnia godz. 16:30

Polonia Niewiadom – Naprzód Rydułtowy 16 kwietnia godz. 16:30

MKS 32 Radziejów – Dąb Gaszowice 16 kwietnia godz. 16:30

REKREACJA – KOLARSTWO MTB

Tegoroczny sezon Bike Atelier MTB Maratonu rozpocznie się 24 kwietnia w Rybniku. W całym roku zaplanowano aż 11 wyścigów, zarówno tych typowo górskich, jak i bardziej płaskich – szybkich wyścigów. Do tych ostatnich zalicza się rybnicka odsłona imprezy. Dla miłośników MTB wywodzących się z Rybnika, organizatorzy przygotowali specjalną klasyfikację: najlepsza rybniczanka i najlepszy rybniczanin. Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl.

Bike Atelier MTB

Miejsce: ośrodek w Rybniku-Kamieniu

Termin: niedziela, 24kwietnia

Start: godz. 10.00

REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA 

ADeHaDowo Edyta Czyżewska Organizacja Turystyki i Usługi oraz MOSiR zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem. Najbliższa już 23 kwietnia. Zaplanowana trasa: Żabnica Skałka – Słowianka – Hala Pawlusia – Rysianka – Hala Boracza – Żabnica. Zbiórka godzina 6:45, wyjazd 7:00, powrót do Rybnika około godziny 19:00. Więcej na www.mosir.rybnik.pl.

Górska Rajza

Miejsce: Żabnica Skałka – Słowianka – Hala Pawlusia – Rysianka – Hala Boracza – Żabnica

Termin: sobota, 23 kwietnia

Start: godz. 6.45

REKREACJA – KOSZYKÓWKA

1 maja na rybnickim rynku rozegrany zostanie jubileuszowy turniej Rynek Basket. Organizatorzy przewidzieli klasyfikacje kobiet i mężczyzn: młodzik 2009 i młodsi, kadet 2007 i młodsi, junior 2005 i młodsi oraz open. Zgłoszenia poprzez formularz na stronie www.mosir.rybnik.pl. Tam taż można znaleźć regulamin imprezy.

Rynek Basket 2022

Miejsce: Rynek w Rybniku

Termin: niedziela, 1 maja

Start: godz. 10.00

REKREACJA – BIEGANIE 

W ramach 15. edycji Biegu Wiosny odbędą się biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 100 m do 1000 m i bieg na dystansie 5 km dla młodzieży od 16. roku życia oraz dorosłych. Impreza tradycyjnie zorganizowana zostanie na boiskach piłkarskich obok kąpieliska Ruda. Bieg będzie wliczany do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika oraz Amatorskich Mistrzostw Rybnika 2022.

Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl.

XV Bieg Wiosny

Miejsce: boiska piłkarskie za kąpieliskiem Ruda

Termin: niedziela, 15maja

Start: biegi dziecięce od godziny 10:00, start na dystansie 5 km o godzinie 15:00

REKEREACJA – FUTSAL

W Rybniku odbędzie się I Charytatywny Turniej Futsalu w Rybniku, organizowany w pełni przez TSMT Rybnik. Zaplanowany jest na 28-29.05 w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach. – Będziemy grać dla 5-letniej Lilki, podopiecznej Fundacja Miej Serce. Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkie drużyny piłkarskie: podwórkowe, amatorskie, zawodowe, organizacje, reprezentacje firmowe itp. Wpisowe 500 zł, liczba przewidzianych drużyn: 20. Zapisy do 21.05. Więcej profil FB TSMT Rybnik.

I Charytatywny Turniej Futsalu

Miejsce: hala w Boguszowicach 

Termin: sobota-niedziela, 28-29 maja

Start: godz. 10.00

Urząd Miasta Rybnika

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka Śląskiej Opinii