lokalne działania – Aplikuj po środki!

Już po raz trzeci lokal w Bytomiu uruchomił program regrantingowy lokalne działania! Wnioski o dotację można składać od 4 do 25 kwietnia za pośrednictwem elektronicznego formularza. 

Właśnie wystartował nabór wniosków do kolejnej edycji konkursu na mikroprojekty społeczne i inwestycyjne. W minionych dwóch edycjach dofinansowanych zostało 48 projektów na łączną kwotę niemal 160 tys. zł. Zainteresowani pozyskaniem dotacji i realizacją projektów mogą zgłaszać swoje wnioski do północy 25 kwietnia. Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe z bytomskiego funduszu regrantingowego.

Pomysł!

Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań – społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie itp.) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, urządzanie zieleni itp.). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca złotych, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego.

Wniosek!

W lokalnych działaniach, czyli konkursie regrantingowym, udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Bytomia, posiadające swojego patrona w postaci organizacji pozarządowej. Jedna organizacja może zgłosić w konkursie aż pięć wniosków. Projekty powinny być nastawione na rozwój aktywności społecznej mieszkanek i mieszkańców Bytomia. Należy pamiętać, że działania muszą być realizowane w  zamieszkałych w podobszarach rewitalizacji określonych w Gminnym Programie Rewitalizacji Bytom 2020+ (Mapa obszaru rewitalizacji: http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454).

Wnioski o przyznanie mikrodotacji należy składać za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie internetowej https://lokalwbytomiu.pl/lokalne-dzialania/.

Działanie!

W tym roku projekty będą realizowane od maja do końca października, a o szczegółach będzie można przeczytać na stronie lokalu w Bytomiu w portalu społecznościowym Facebook.

Zadaj pytanie!

Odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu można uzyskać kontaktując się z ekspertem, wypełniając krótki formularz: https://tiny.pl/9k8fl.

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny; organizacje prowadzą razem lokal w Bytomiu.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

lokal w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.