Już wkrótce w Zabrzu – XII Międzynarodowe Targi Turystyczne

Już tylko tydzień dzieli nas od XII Międzynarodowych Targów Turystycznych. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 8 i 9 kwietnia w hali sportowej „Pogoń” w Zabrzu. W tym roku partnerem Targów będzie Chorwacja, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i kulturalną. Będzie można spróbować chorwackich specjałów, zobaczyć występy artystyczne przybliżające chorwacką kulturę. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech i Słowacji. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w dwunastej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu, możemy znaleźć m.in.: Zamek Orawski, Orawska Kolejka Leśna, Nowy Jiczyn, Żywe Muzeum Obwarzanka z Krakowa, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach, Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, Park Techniki Wojskowej w Zabrzu, Rowery Zabytkowe – Zabrze, Szyb Maciej, Muzeum Powstań Śląskich czy też Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

W trakcie Targów zabrzański oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzi zbiórkę na rzecz Ukrainy. Każdy z odwiedzających halę „Pogoń” będzie też mógł wyrazić swoją solidarność z narodem ukraińskim pozostawiając słowa wsparcia na specjalnie ustawionej w tym celu ściance.

XII Międzynarodowym Targom Turystyki w Zabrzu towarzyszyć będzie XVII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (7-8 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez Miasto Zabrze.

W centrum uwagi konferencji znajdzie się hasło przewodnie projektu realizowanego w ramach funduszy norweskich: Zabrze – Miasto Przestrzenią Rozwoju. Konferencja obejmuje analizę przestrzeni miejskiej dysponującej obiektami przemysłowymi, przede wszystkim tymi zabytkowymi, poddawanymi rewitalizacji i adaptacji dla celów użyteczności publicznej, handlowej, kulturalnej (np. jako galerie sztuki, sale koncertowe, teatry), a także jako atrakcje turystyczne same w sobie, przystosowane do zwiedzania, z uwagi na ich walory historyczne, społeczne i kulturowe.

Konferencja organizowana jest w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i jest częścią projektu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”. Projekt, o wartości 3 521 346,00 euro (85 proc. ze środków norweskich, 15 proc. z budżetu państwa), realizowany jest od 1 stycznia br. do 30 kwietnia 2024 r.

Aktualne informacje zarówno na temat Targów, jak i Konferencji, znajdziecie Państwo na stronie: www.targi-zabrze.pl.

UM Zabrze

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.