Nowe miejsca postojowe w sąsiedztwie szkoły i Urzędu Gminy Świerklaniec

Utwardzenie około 1000 m2 terenu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych przy ul. Młyńskiej w Świerklańcu to miejsce na postawienie 36 samochodów.

Na tym terenie powstała także droga manewrowa. Miejsca jest na tyle, żeby bezpiecznie się poruszać, a szeroki chodnik oddziela strefę dla pieszych od strefy ruchu samochodowego. Inwestycja nareszcie rozwiązuje problem z zatrzymywaniem samochodów w okolicy szkoły i budynku Urzędu Gminy.

Jest to drugi etap inwestycji, która rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Przypomnijmy, że pod koniec 2020 r. powstał zjazd z ul. Tarnogórskiej (Droga Krajowa 78) do szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych, czyli Akademii Malucha. Celem inwestycji było przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu komunikacji w tym miejscu, bo w łatwiejszy sposób można się dostać nie tylko do szkoły, ale także do zlokalizowanego naprzeciwko placówki budynku Urzędu Gminy Świerklaniec.

Całość inwestycji wartej około 600 tys. zł zrealizowana została ze środków własnych gminy.

Urząd Gminy Świerklaniec

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.