Rybnik: Punkt informacji dla Ukraińców

W Urzędzie Miasta Rybnika rusza punkt informacji dla Ukraińców. To dla uciekających przed wojną szansa na uzyskanie podstawowej pomocy – także w ojczystym języku. 

Punkt mieści się na parterze rybnickiego magistratu w pokoju 055 – wejście zarówno od strony ulicy Bolesława Chrobrego, jak i Miejskiej – i będzie działał w godzinach obsługi klientów urzędu:

  • poniedziałek, wtorek, środa: 8.00 – 15.00
  • czwartek: 8.00 – 17.30
  • piątek: 8.00 – 12.30

Numer telefonu do punktu: 32 4392 055.

W punkcie uchodźcy będą mogli przede wszystkim uzyskać podstawowe informacje dotyczące formalności, które muszą załatwić w związku z pobytem w Polsce. Będą tam też przekazywane informacje na temat możliwości uzyskania pomocy. 

Informacji udzielać będą osoby związane ze środowiskiem ukraińskim i władające językiem ukraińskim, które wspierać będzie wydelegowany pracownik rybnickiego magistratu.

Інформаційний пункт для українців

У Рибницькій Міській Раді свою роботу розпочинаєінформаційний пункт для українців. Це можливість длятих, хто тікає від війни, отримати базову допомогу – такожй рідною мовою.

Пункт розташований на першому поверсі Міської РадиРибника в кабінеті 055 (вхід доступний з обох вулиць: Bolesława Chrobrego та Miejskiej) і працюватиме згідно з графіком Міської Ради:

Понеділок, вівторок, середа: з 8:00 до 15:00.

Четвер: з 8:00 до 17:30.

П’ятниця: з 8:00 до 12:30.

Контактний номер телефону інформаційного пункту: 32 4392 055.

У інформаційному пункті, перш за все, біженці зможутьотримати базову інформацію про формальності, які вониповинні пройти у зв’язку з перебуванням у Польщі. Такожв пункті надаватимуться інформації про це, як можнаотримати різну допомогу. 

Інформацію надаватимуть люди, які мають відношення доукраїнської громади та вільно володіють українською, яким допомагатиме уповноважений працівник міськоївлади.

Urząd Miasta Rybnik

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.