Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Port Pieśni Pracy – zimowa rozgrzewka 2022

W najbliższą sobotę (22 stycznia) Teatr Mały wypełnią dźwięki morskich opowieści. Szantowy festiwal Port Pieśni Pracy w wersji zimowej to koncerty oraz marynistyczne warsztaty i animacje dla najmłodszych.

PROGRAM |TEATR MAŁY TYCHY, ul. Hlonda 1

17.00-17.45 | Trzecia Miłość

Zespół powstał w październiku 2012 roku. Muzycy znający się dobrze ze sceny szantowo-folkowej postanowili pokazać się szerszej publiczności z troszeczkę innej strony i zaprezentować swoje pomysły muzyczne, często trzymane gdzieś głęboko w szufladach. Repertuar zespołu jest poetycki, emocjonalny, z pogranicza piosenki autorskiej i żeglarskiej. W melodiach słychać inspiracje muzyką irlandzką i amerykańskim bluegrassem. Pojawiają się również utwory z wykorzystaniem potencjału dwóch par skrzypiec. 

Zespół występuje na ogólnopolskich festiwalach szantowo-folkowych, w tawernach, pubach, na rynkach miast, barkach i jachtach, w amfiteatrach, górskich chatkach i w wytwornych salach koncertowych. Za każdym razem daje z siebie wszystko, przesyłając publiczności dawkę pozytywnej energii.

18.00-18.45| Perły i Łotry

Siłą i rozpoznawalną marką Pereł i Łotrów były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

19.00-20.30 | Carrantuohill 

Dodatkowo organizatorzy zapraszają na marynistyczne warsztaty oraz animacje dla dzieci w godzinach 17.00-20.00. Zajęcia prowadzić będą: 9 Harcerska Drużyna Wodna „Konie Morskie” oraz Klub Żeglarski Ziemowit. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona. 

Organizator: 
Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Urząd Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.