Prezydent Świętochłowic odwołał zastępcę. Dlaczego?

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger odwołał wiceprezydenta Adama Trzebinczyka, który funkcję drugiego zastępcy prezydenta miasta pełnił od 2019 roku.

Mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka z funkcji Drugiego Zastępcy Prezydenta. Tym samym dobiegła końca nasza ponad dwuletnia współpraca w Zarządzie Miasta, którą osobiście uważam za dobrze spożytkowaną i związaną z wieloma sukcesami, w których Adam odgrywał ważną rolę – za to mu w tym miejscu dziękuję.

Daniel Beger na profilu Facebook

Sprawę, nie kryjąc zdziwienia odwołaniem, skomentował Adam Trzebinczyk.

Z wielkim zdziwieniem, a nawet niedowierzaniem dowiedziałem się dziś o odwołaniu mnie ze stanowiska wiceprezydenta Miasto Świętochłowice. Odbieram tę decyzję nie tylko, jako swego rodzaju karę za moją aktywność i chęć pomagania mieszkańcom, ale także w odniesieniu do spraw z którymi od dawna się nie zgadzam, a które mają miejsce przy okazji sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Daniela Begera.

Adam Trzebinczyk na profilu Facebook

Argumentując podjętą decyzję, prezydent Świętochłowic pisał o pracy zespołowej i wspólnym kierunku politycznym w urzędzie miasta.

W zespole potrzebuję zawodników skupionych, wiosłujących zgodnie w tym samym kierunku i w pełni zaangażowanych na celach, jakie stoją przed miastem, szczególnie w tych trudnych czasach. Dlatego uważam, że pomimo osobistej sympatii, jaką go darzę, uczciwiej – zarówno dla nas, jak i mieszkańców miasta – będzie rozdzielenie tych funkcji.

Daniel Beger na profilu Facebook

Adam Trzebinczyk zaznaczył, że dalej będzie pracował na rzecz dobra mieszkańców, którzy mogą się do niego zgłaszać z problemami.

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.