„Architektoniczny wymiar sportu – Stadion Miejski Tychy” spotkanie z architektami Andrzejem Wiszowatym i Marcinem Kulpą

Gośćmi trzeciego spotkania z cyklu „Czas na architekturę” będą Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – twórcy projektu tyskiej areny.

Trzecia odsłona cyklu poświęcona będzie jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach – Stadionowi MiejskiemuO zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo–Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo–widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie).


Architektura otacza nas nieustannie – zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.


data: 13 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00 
miejsce: Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
goście: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa
prowadzi: Mateusz Miłoń
zapisy (liczba uczestników ograniczona)tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/architektoniczny-wymiar-sportu-stadion-miejski-tychy-2/

Muzeum Miejskie w Tychach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.