Pełny atrakcji Jarmark Świąteczny na Rynku w Żorach

Na cztery dni żorski Rynek zmieni się w pełny atrakcji, zapachów, smaków i niezwykłej atmosfery Jarmark Świąteczny! To doskonała okazja, by kupić oryginalne prezentyświąteczne i ozdoby, zjeść smakołyki serwowane przez food trucki oraz miło spędzić czas z bliskimi podczas ciekawych występów artystycznych. Gwiazdą żorskiego Jarmarku Świątecznego będzie zespół ENEJ! 

Jarmark rozpocznie się w czwartek, 16 grudnia i potrawa do niedzieli, 19 grudnia. W tych dniach, w godzinach od 12:00 – 20:00 czynne będą piękne domki handlowe, w których można będzie kupić m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię, czapki i chusty. O to, byśmy nie wrócili z Rynku głodni, zadba firma Feel Good Food, która zorganizuje świąteczny zlot food trucków  – będzie można spróbować pysznych dań z różnych zakątków świata, wśród których nie zabraknie świątecznych akcentów.

– Mamy nadzieję, że dzięki ciekawemu programowi artystycznemu, a także bogatej ofercie gastronomicznej, w tym rozgrzewających napojów, zimno nie będzie naszym mieszkańcom straszne i zdecydują się z rodzinami i przyjaciółmi spędzić czas na żorskim Rynku – mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, odpowiadającego za organizację Jarmarku.  

Program artystyczny rozpocznie koncert zespołu MuzyKajaka, który zaprezentuje autorskie pastorałki. Początek występu w czwartek, 16 grudnia o godz. 18:00. Tuż po nich, o godzinie 19:00 przez żorską publicznością wystąpi zespół LOTHARSI, który zagra największe świąteczne przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. 

Na piątek, 17 grudnia zaplanowano atrakcje dla całej rodziny. Najpierw o godz. 16:00 będzie można obejrzeć muzyczny spektakl dla najmłodszych pt. „Zima Stwora Głodomora”. Następie Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprosi gości Jarmarku do wysłuchania „Opowieści Wigilijnej”. Przeczyta ją aktorka Nicoletta DragonWieczór zakończy koncert kolędowy w wykonaniu grupy 4mation, która zaprosi mieszkańców do wspólnego śpiewu. 

Bardzo ciekawie będzie na żorskim Rynku w sobotę, 18 grudnia. Najpierw od godziny 15:30publiczność będzie rozgrzewała swoimi występami utalentowana młodzież i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Stowarzyszenia Artystycznego Żory. Na nich do świetnej zabawy porwie nas gwiazda tegorocznej Jarmarku – zespół ENEJ! Początek koncertu tej popularnej grupy o godz. 17:00

Wiele atrakcji zaplanowano także na niedzielę, 19 grudnia. Najpierw o godz. 14:30 odbędzie się „Świąteczna rozgrzewka”, którą poprowadzi muzyczno-taneczny duet Marzeny Szymańskiej i DJ Dawida Nowaka – gwarantujmy, że będzie wesoło, tanecznie i gorąco! Następnie od godz. 16:00 będzie można posłuchać młodych, utalentowanych solistów pod kierunkiem Dagmary Świtacz i Elżbiety Żydek. Po nich wystąpią Żorskie Diamenty – czyli kolejni młodzi zdolni artyści z naszego miasta. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa AF MUSIC, która o godz. 18:00 zaprosi publiczność do wspólnego kolędowania. 

Jarmark zakończy przyjazd na Rynek świątecznie udekorowanych samochodów, przygotowany przez stowarzyszenie Race for Victory. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje są bezpłatne. Sponsorem głównym Jarmarku Świątecznego jest firma Nifco Korea Poland.

Urząd Miasta Żory

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.