Rybnik: W niedzielę Bieg Barbórkowy – będą utrudnienia w ruchu

5 grudnia odbędzie się XVII Bieg Barbórkowy czyli finał Biegowego Grand Prix Rybnika. Uczestnicy pobiegną ulicami miasta, kierowcy będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość. 

Na czas imprezy, czyli w niedzielę, 5 grudnia, w godz. ok. 11:00 do 14:00 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

Trasa biegu, przebiega ulicami: 

ul. Budowlanych, ul. Żołędziowa, ul. Wierzbowa, ul. Chrószcza, ul. Rudzka, Plac Kościelny, ul. Kościelna, Rynek, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Góreckiego, ul. Św. Józefa, ul. Wawelska, ul. Broniewskiego, ul. Budowlanych.

W tym roku wyjątkowo biegacze pobiegną po raz drugi – z powodu pandemii ubiegłoroczna edycja 2020 została przeniesiona i odbyła się 10 lipca tego roku – wtedy zawodnicy biegali po ścieżkach leśnych. 

– Wierzymy że 5 grudnia uda nam się zorganizować tradycyjny Bieg Barbórkowy na atestowanej trasie, na dystansie 10 km ulicami miasta – mówią Organizatorzy.

Więcej o Biegu Barbórkowym, organizowanym przez organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, na stronie MOSiR.

Urząd Miasta Rybnika

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.