Stypendia Miasta Tychy: TYSKIE ORŁY i LIDER ZAWODU przyznane

Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendia „Tyskie Orły” dla uzdolnionych uczniów tyskich szkół na rok szkolny 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i osiągnięcia sportowe uzyskane w ubiegłym roku szkolnym. Przyznano również stypendia „Lider Zawodu” dla uzdolnionych uczniów mających wybitne osiągnięcia w zakresie kształcenia w zawodzie.

W tym roku przyznane zostały 34 stypendia „Tyskie Orły” (w tym 25 stypendiów za osiągnięcia naukowe i artystyczne, a także 9 stypendiów za osiągnięcia sportowe) oraz 1 stypendium „Lider Zawodu”.

Oba stypendia przyznawane są w celu rozwijania uzdolnień oraz wsparcia aspiracji edukacyjnych uczniów. Stypendia wypłacane są przez okres 10 miesięcy po 500 zł.

– Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom. Wasza praca, zaangażowanie i osiągane rezultaty są godne podziwu. Jesteście bez wątpienia wybitnymi przedstawicielami młodego pokolenia. Życzę Wam, byście nadal podążali drogą sukcesów i sięgali jeszcze wyżej. Wasz sukces nie byłby możliwy bez pracy dyrektorów, wychowawców, trenerów i rodziców – to także dzięki nim osiągacie tak dobre wyniki. Dziękuję państwu za stworzenie warunków do rozwoju i nauki, za każdą godzinę i każdy dzień spędzony z naszymi stypendystami – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Pełną listę stypendystów można znaleźć pod linkiem: Lista stypendystów „Tyskie Orły”
Lista stypendystów „Lider Zawodu”

Wręczenie wyróżnień planowane jest 18 listopada w Teatrze Małym podczas uroczystej „Gali Najzdolniejszych”.

Urząd Miasta Tychy

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.