Sosnowiec: Koniec utrudnień na Mikołajczyka

Koniec wszystkich prac na wiadukcie oraz na ulicy – tak zapowiada się przyszły tydzień na Mikołajczyka. Prace potrwają od 19 do 20 października.

Przebudowa dotyczyła 600-metrowego fragmentu ulicy Mikołajczyka – od ronda Ludwik do wiaduktu nad torami kolejowymi, który także był remontowany. W sumie remont ulicy oraz mostu kosztował 2,6 mln zł.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy asfaltu będą prowadzone na całej szerokości ul. Mikołajczyka, dlatego droga od 19 do 20 października będzie zamknięta. Wytyczony objazd będzie się odbywał przez ul. Lipową.

Trwające od połowy sierpnia prace na ul. Mikołajczyka dotyczyły nie tylko drogi, ale również pieszych i ich bezpieczeństwa. Całkowicie przebudowane zostały dwa przejścia dla pieszych, powstały wydzielone azyle dla pieszych, zlikwidowano bariery architektoniczne, a same przejścia zostały wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych – Wymalowanie pasów na jezdni będzie możliwe kilka dni po ułożeniu asfaltu, dlatego prosimy kierowców o ostrożną jazdę – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Dodatkowo w sobotę, 16 października, na fragmencie ul. Mikołajczyka od stacji benzynowej Shell, w kierunku Niwki i Modrzejowa, będą prowadzone prace związane z cząstkowymi naprawami ul. Mikołajczyka.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.