Rodzicu, zapisz dziecko na studia! Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na zajęcia

Wykłady popularno-naukowe, warsztaty i zajęcia prowadzone przez naukowców z całej Polski, a to wszystko z myślą o małych studentach. Rusza kolejny Rok Akademicki w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Podczas zaplanowanej na 23 października Inauguracji wykład wygłosi Mistrz Mowy Polskiej – Piotr Hankus, a uroczystość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. 

Czy dinozaury mogły żuć gumę? Czy Indianie pochodzą z Indii? Czy pieniądze dają szczęście? Jak zbudowane jest serce? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas zajęć Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To wyjątkowy projekt działający w ramach największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. Od 2008 roku systematycznie pomaga on rozwijać pasje, zainteresowania oraz wiedzę małych studentów, a swoje kompetencje poszerza ponad 9 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat.

– Uniwersytety dziecięce pomagają pokonywać opór w stosunku do trudnych lub nielubianych przez dzieci tematów – „antytalenty” matematyczne nagle zaczynają interesować się zagadkami logicznymi, fraktalami, eksperymentami fizyczno-chemicznymi i astronomią, inni odnajdują w sobie duszę artysty lub zamiłowanie do nauk przyrodniczych – anatomii, botaniki lub nauk o ziemi. To bardzo ważne, aby zachęcać dzieci do nauki i pokazywać, że jest ona piękna i każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. Takie zajęcia pomagają rozbudzać pasje, czasem na całe życie i mogą wpływać na kształtowanie kariery w przyszłości – mówi Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewiczprof. AWSB.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbędzie się w sobotę, 23 października o godzinie 9.30. W jej trakcie młodzi studenci dowiedzą się między innymi czym jest folklor i który region Polski ma największe tradycje. Wykład poprowadzą artyści oraz pedagodzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Przewodnikiem po świecie muzyki, tańca i kultury będzie Mistrz Mowy Polskiej, pan Piotr Hankus. 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pracowników naukowych i dydaktyków akademickich z całej Polski, którzy w ramach Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci prezentują wybrane zagadnienia w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Wykłady urozmaicane są przez specjalnie przygotowane prezentacje multimedialne, filmy, liczne pomoce dydaktyczne, eksponaty, doświadczenia i wykonywane eksperymenty, które pozwalają dotrzeć do wyobraźni i umysłów nawet 6-latków. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB to 8 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w soboty (średnio raz w miesiącu) w formie online, jak i hybrydowej.

Studenci Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszani są także do brania udziału w innych inicjatywach realizowanych przez Akademię WSB (m.in. Świat oczami naukowców Akademii WSB, Pociąg do Nauki, Akademia Młodego Wykładowcy, Konferencje Naukowe Dzieci i Młodzieży, Festiwal Nauki).

Nie zapominamy również o rodzicach oraz opiekunach, dla których przygotowane zostały spotkania z ekspertami oraz możliwość podnoszenia kompetencji rodzicielskich i zawodowych m.in. w ramach Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń w Akademii WSB, Festiwalu Nauki oraz licznych konferencji.

WIĘCEJ INFO NA STRONIE PROJEKTU: https://wsb.edu.pl/uczelnia/uniwersytety-dzieciece

Akademia WSB

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.