Sportowy weekend w Rybniku

W najbliższy weekend będziemy kibicować bejsbolistom z Silesii Rybnik, którzy walczą o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. W Kamieniu odbędą się zawody Armagedon Extreme, w których każdy może sprawdzić swoje umiejętności i wytrzymałość. Cały czas trwają Akademie Biegania i Nordic Walking, a także zapisy na MTB Maroko-Nowiny.

BASEBBAL – EKSTRALIGA 

Silesia Rybnik obchodzi w tym roku stulecie istnienia i chciałaby odzyskać tytuł najlepszej drużyny w kraju. Rybniczanie dotarli już do finału ligi, w którym rywalizują ze Stalą Kutno. Pierwsze dwa mecze, w rywalizacji do trzech zwycięstw, wygrali Stalowcy. W sobotę w Rybniku mecz nr 3. Jeżeli Silesia wygra, dzień później odbędzie się kolejne starcie.

Wyniki pierwszych meczów pokazały, że jesteśmy w stanie powalczyć o zwycięstwa. Zapraszamy kibiców na nasz obiekt. Przygotowujemy niespodzianki, będzie m.in. możliwość zjedzenia japońskich dań – mówi Grzegorz Mularczyk, prezes rybnickiego klubu, którego trenerem jest Japończyk.

Silesia Rybnik – Stal Kutno

Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów

Termin: sobota, 25 września, godz. 14.00

Termin: niedziela, 26 września godz. 12.00

REKREACJA – BIEGI OCR

Stowarzyszenie Rajsport Active oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku zapraszają na Armagedon Kamień Extreme. Armagedon jest biegiem ekstremalnym, przełajowym z przeszkodami technicznymi i naturalnymi. Zadaniem uczestnika biegu jest jego ukończenie z jak najlepszym wynikiem – zawodnicy mogą pomagać sobie wzajemnie przy pokonywaniu przeszkód i działać zespołowo. Dla wprawionych przygotowano trasy o długości 10 i 5 km. Imprezę w Kamieniu rozpoczną jednak najmłodsi: dla nich przygotowano dystans jednego kilometra, w dwóch kategoriach: Warchlak i Pomarańczowy Wojownik. Można też startować rodzinnie. Szczegóły i zapisy na stronie www.mosir.rybnik.pl   

Armagedon Kamień Extreme

Miejsce: ośrodek w Kamieniu  

Termin: sobota, 25 września  

Start: godz. 10.00

REKREACJA – TURYSTYKA GÓRSKA

MOSiR Rybnik oraz ADeHaDowo Edyta Czyżewska zapraszają na piesze wycieczki z przewodnikiem w ramach Górskiej Rajzy.

Szczegóły, regulamin i zapisy na www.mosir.rybnik.pl

Górskie Rajzy

Miejsce: Rabka Zryte – Luboń Wielki  – Skomielna Biała

Termin: sobota, 25 września  

Start: godz. 7.00

PIŁKA NOŻNA – KLASA OKRĘGOWE, A, B, C

W rywalizacji niższych klas rozgrywkowych – na swoich boiskach zagrają piłkarze z Gotartowic, Grabowni, Niewiadomia, Radziejowa i Chwałowic.

Klasa okręgowa

Pierwszy Chwałowice – Naprzód Borucin, sobota 25 września, godz. 16:00

A klasa

Polonia Niewiadom – Polonia Marklowice, sobota 25 września, godz. 16:00

MKS 32 Radziejów – Zuch Orzepowice, sobota 25 września, godz. 16:00

B klasa

Sygnały Gotartowice – Iskra Rowień, niedziela, 26 września, godz. 16:00

Jedność Grabownia – Wicher Wilchwy, sobota, 25 września, godz. 16:00

REKREACJA – NORDIC WALKING

Akademia Nordic Walking to nauka prawidłowej techniki chodu nie tylko dla początkujących. Zestawy ćwiczeń poprawiających technikę, kondycję i samopoczucie. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki od godzinie 18:00, od 7 września do 7 października.

Akademia Nordic Walking – edycja jesienna 

Miejsce: stadion lekkoatletyczny w Rybniku

Termin: w każdy wtorek i czwartek do 7 października

Start: godz. 18.00

REKREACJA – BIEGI

Akademia Biegania to cykl 16 spotkań we wtorki i czwartki o godzinie 18:30. Zajęcia poprowadzi Andrzej Piecha – trener lekkiej atletyki. Zajęcia rozpoczęły z początkiem września i potrwają do 28 października. Są dostosowywane do predyspozycji uczestników. Szczegóły i zapisy na www.mosir.rybnik.pl

Akademia Biegania

Miejsce: stadion lekkoatletyczny w Rybniku

Termin: w każdy wtorek i czwartek do 28 października

Start: godz. 18.30

REKREACJA – KOLARSTWO

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Grupa Kolarska Viktoria tradycyjnie już zapraszają miłośników kolarstwa MTB na osiedle Nowiny. Tegoroczna edycja MTB Maroko-Nowiny odbędzie się w sobotę, 2 października. Prawo startu mają zawodnicy z licencją i bez licencji Polskiego Związku Kolarskiego. Limit uczestników: 150 osób. Zgłoszenia realizowane są przez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.mosir.rybnik.pl: do 28 września; po tym terminie istnieje możliwość rejestracji tylko w dniu zawodów – w biurze zawodów 8:30 – 13:00 nie później niż 30 minut przed planowanym startem (tylko w przypadku niewykorzystania limitu uczestników).

Maroko-Nowiny MTB Race 2021

Miejsce: kompleks leśny Maroko-Nowiny (od strony obwodnicy Góreckiego)

Termin: sobota, 2 października   

Start: godz. 10.00

UM Rybnik

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.